Reklama
Reklama

Ten kamień przyniesie ci szczęście i pieniądze. Sprawdź, dlaczego warto mieć go przy sobie

Cytryn to niezwykły i przyciągający spojrzenie kamień szlachetny. Ma on nie tylko zastosowanie w jubilerstwie, ale i w medycynie niekonwencjonalnej. Dodatkowo przypisuje mu się wiele magicznych właściwości i może on korzystnie oddziaływać na nasze samopoczucie oraz pomóc nam osiągnąć sukces zawodowy. Sprawdź, dlaczego warto mieć go zawsze przy sobie.

Cytryn to dobry wybór dla każdego, kto chce cieszyć się życiem i przyciągnąć powodzenie materialne.  Wpływa on pozytywnie na nasze samopoczucie oraz wspiera nasze finanse. Biżuteria z wykorzystaniem cytrynu jest bardzo ceniona przez koneserów wyrobów jubilerskich. Wyjaśniamy, dlaczego warto otaczać się tym kamieniem.

Naturalny cytryn - pochodzenie minerału

Sama nazwa cytrynu nawiązuje oczywiście do koloru kamienia. Pochodzi ona od łacińskiego słowa citrus oznaczającego drzewo cytrynowe. Natomiast inna teoria mówi, że nazwa wywodzi się ze starofrancuskiego słowa citin, który oznacza kolor żółty.

Cytryn naturalny jest niezwykle rzadkim kamieniem, a największe jego złoża znajdują się w Brazylii, Górach Uralskich w Rosji i Kazachstanie oraz na Madagaskarze. Natomiast w Europie minerał ten wydobywany jest we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. W Polsce również możemy go znaleźć w Sudetach, jednak występują tam jego niewielkie ilości.

Ze względu na jego walory estetyczne, właściwości i przyciągający wzrok kolor, jest on kamieniem bardzo cenionym w jubilerstwie.

Czytaj również: Te rzeczy przyniosą ci pecha. Lepiej nie trzymaj ich w domu

Cytryn w medycynie niekonwencjonalnej

Co ciekawe, kamień ten wykorzystywany jest nie tylko do wyrobu biżuterii, ale i stosowany jest przez zwolenników medycyny niekonwencjonalnej.

Używa się go między innymi do leczenia chorób serca, wątroby i nerek. Dodatkowo nazywa się go kamieniem diabetyków, ponieważ ma on wspomagać produkcję insuliny. Przyjmuje się również, że cytryn pomaga na schorzenia związane z oczami, trzustką i wątrobą. Zalecany jest on także podczas problemów z jakościowym i zdrowym snem.

Cytryn jako kamień sukcesu i dobrobytu

Cytrynowi przypisuje się również wiele innych właściwości. Bardzo często bywa nazywany kamieniem sukcesu i jest polecany osobom, które rozpoczynają właśnie karierę handlową, zakładają swój biznes czy są osobami przedsiębiorczymi.

Mówi się również, że cytryn przyciąga dobra materialna i pomaga w obliczu nowych wyzwań, rozjaśniając umysł i ułatwiając rozwiązywanie problemów. Co więcej, przyciąga on do nas osoby, które mogą nam pomóc w rozwoju kariery, ale i w rozwoju duchowym. Podsumowując, najczęściej wymieniane właściwości cytrynu to fakt, że:

  • Przywołuje on obfitość.
  • Przyciąga sukces.
  • Stymuluje odwagę oraz skupienie.
  • Ułatwia podejmowanie nowych wyzwań.
  • Pobudza kreatywność, będąc idealnym kamień dla twórczych dusz.
  • Jest osobistym talizmanem sukcesu.

Wprowadzenie go do swojego codziennego otoczenia może więc wpłynąć na poprawę jakości i efektywności naszych działań. Warto także dodać, że oczyszczanie cytrynu nie jest konieczne, ponieważ kamień, zamiast przechowywać w sobie złą energię, transformuje ją i rozprasza.

Zobacz też:

Pomoże na cellulit i wypadające włosy. Kupisz go za kilkanaście złotych

Zapomnij o przebarwieniach na twarzy. Usuniesz je za grosze, bez wizyty u kosmetyczki

Już nie bob. Teraz tę fryzurę pokochały gwiazdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: selfcare