Reklama
Reklama

Te rzeczy przyniosą ci pecha. Lepiej nie trzymaj ich w domu

Niektóre osoby mają nieprawdopodobne wręcz szczęście, podczas gdy innym towarzyszy niemal nieustanny pech. Seria niepomyślnych wydarzeń, nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, stałe popadanie w kłopoty… Jeśli i ty masz problemy tego typu, przyczyną mogą być rzeczy w twoim domu. Niektóre z nich przynoszą pecha, więc lepiej się ich pozbyć. Podpowiadamy, co może odbierać ci pomyślność.

Podobno czarny kot przynosi pecha, gdy przebiegnie nam drogę. W takiej sytuacji należy ostrożnie zrobić trzy kroki do tyłu, by się tego ustrzec. W złowrogie działanie czarnych mruczków nikt już raczej nie wierzy, jednak jest wiele rzeczy, które mogą negatywnie wpływać na nasze życie, a które często mamy w domach. Co przynosi pecha i czego lepiej unikać? Tych rzeczy lepiej się pozbądź, jeśli chcesz mieć szczęście.

Kolczyki bez pary — po co wciąż trzymasz ten drugi?

Biżuteria zepsuta czy wybrakowana może przyciągać pecha. Zwłaszcza kolczyk bez pary działa w ten sposób. Często zostaje w domu, gdyż szkoda go wyrzucić, oddać czy przetopić. Wciąż darzymy go sentymentem i może mamy nadzieję na znalezienie drugiego kolczyka. Jeśli zaginął gdzieś w domu czy w ogrodzie, jest na to spora szansa. Jeśli jednak od czasu zgubienia minęły już lata, a poszukiwania nie przyniosły pomyślnego rezultatu, pozostawionego kolczyka lepiej się pozbyć. Generuje złą energię i przyciąga nieszczęścia. Jeśli zaś jeden kolczyk jest zepsuty, po prostu go naprawmy.

Rozbite lustro — siedem lat nieszczęścia?

Zgodnie z przesądem, rozbite lustro to siedem lat nieszczęścia. Przesąd ten jest bardzo stary. W czasach starożytnych wierzono, że odbity wizerunek człowieka zawiera w sobie cząstkę jego duszy. Rozbijając lustro, niszczy się zatem część duszy człowieka. Po takim wydarzeniu człowiek ma mniej energii i mniej motywacji do działania, a stąd już prosta droga do pogorszenia życia. Dlaczego pech ma trwać aż siedem lat? Podobno po tym czasie dusza człowieka w końcu się regeneruje. Bez względu na to, czy ktoś w to wierzy, czy nie, lepiej pozbyć się z domu potłuczonego lustra. Podobno wszelkie potłuczone szkło generuje nieszczęście i zaprasza do domu negatywną energię.

Niedziałający zegar — kup baterie, napraw pamiątki

Zepsuty zegar wyjątkowo mocno przyciąga pecha. Podobno zatrzymuje się na godzinie, która przynosi nieszczęście. Warto zatem wymienić baterie we wszystkich zegarach i zegarkach, które przestały działać lub wyrzucić te rzeczy, których już nie da się naprawić. Nawet renowacja starych zegarów jest teraz jednak możliwa - warto więc włożyć trochę wysiłku, by odnowić zegar po babci lub dziadku. Inaczej jest tylko rzeczą, która zbiera kurz i najlepsze momenty ma już za sobą. Należy sobie uświadomić, że czasu nie da się zatrzymać, więc zegary, które nie spełniają swojej roli, przynoszą jedynie pecha.

Nieaktualny kalendarz — nie zatrzymasz czasu

Ze starym kalendarzem jest podobnie, jak ze starym zegarem. Dochodzi bowiem do pewnej sprzeczności - czas pognał już dalej, podczas gdy kalendarz przypomina nam o przeszłości. Nieaktualny kalendarz przyciąga pecha i odpycha szczęście. Jeśli podobają nam się grafiki, wytnijmy je, a resztę wyrzućmy. Jeśli wewnątrz są jakieś istotne zapiski, wyrwijmy kartki lub przepiszmy je do nowego kalendarza. Można na to spojrzeć z przymrużeniem oka, ale jeśli od jakiegoś czasu spotykają nas same nieszczęścia, warto przemyśleć wyrzucenie starych kalendarzy. Może los się odmieni?

Pawie pióra – piękne, ale złowrogie

Paw to duży ptak z rodziny kurowatych, który cechuje się niezwykłą urodą. Niegdyś paw był ozdobą królewskich dworów, a w hinduizmie jest ptakiem świętym. Chrześcijaństwo zaś uznaje pawie pióra za symbol nieśmiertelności i zmartwychwstania. Mimo swojego piękna, według wielu przesądów przynoszą jednak pecha w życiu, powodując kłótnie w rodzinie i zwiększając ryzyko kradzieży. Dawniej wierzono nawet, że krzyk pawia (na niebezpieczeństwo reagują, wydając donośny, ostry odgłos) zwiastuje śmierć. Lepiej więc na wszelki wypadek pozbyć się pawich piór z domu, choć są niewątpliwie wspaniałą ozdobą.

Zobacz też:

Śpisz w ten sposób? Uważaj, bo możesz mieć więcej zmarszczek

Jak uratować przesuszone słońcem włosy? Wystarczy prosty domowy zabieg

Popularne owoce mogą przyspieszyć porost włosów. Umyj, zblenduj i ciesz się bujną grzywą

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: selfcare