Reklama
Reklama

Przyciągną miłość i pieniądze. Te magiczne kamienie zawsze warto mieć pod ręką

Kryształy charakteryzują się unikalnym wyglądem, odpornością i właściwościami. Te ostatnie są im zresztą przypisywane od wieków i choć niektórzy ludzie wątpią w to, że minerały naprawdę mają magiczną moc, astrologowie twierdzą, że te niepozorne kamienie mogą mieć ogromny wpływ na nasze życie. Przyjmijmy, że to prawda i przekonajmy się, które kryształy przyciągną do nas miłość, szczęście i bogactwo.

Fani astrologii wierzą, że kryształy mają ogromną moc. A to oznacza, że posiadanie w domu odpowiednich minerałów może pomóc nam przyciągnąć do życia szczęście i powstrzymać to, co niekorzystne. 

Sprawdźmy, jakie są właściwości magiczne kryształów tak, aby mieć świadomość, które z nich warto nosić ze sobą na co dzień. 

Magiczna moc kryształów: Ametyst

Ametyst był ceniony już w starożytnej Grecji. Nasi przodkowie twierdzili nawet, że wino nalane do pucharu wykonanego z tego minerału, upija wolniej, niż to podawane w zwyczajnym naczyniu. Wiara w to byłaby lekką przesadą, jednak astrologowie twierdzą, że ametyst ma silne właściwości magiczne. Ten półszlachetny kamień pozwala zachować spokój w stresujących sytuacjach. Pobudza również intuicję i dodaje cierpliwości, gdy musimy uporać się z trudnym zadaniem. 

Magiczna moc kryształów: Kwarc różowy

Magiczna moc kwarcu różowego znana jest od setek lat. Nie bez powodu minerał ten określany jest jako kamień miłości. Dotyczy to jednak zarówno uczuć romantycznych, jak i relacji rodzinnych czy bezwarunkowej akceptacji samego siebie. Astrolodzy zalecają, aby w celu poprawy relacji w związku nosić na dłoni pierścionek lub bransoletkę właśnie z różowym kwarcem. Energia tego kamienia jest silna, ponieważ emanuje on ciepłem i rozbudza uśpiony romantyzm.

Magiczna moc kryształów: Kryształ górski

Piękne, przezroczyste kryształy górskie to minerały o imponującejstrukturze i... silnym działaniu oczyszczającym. Pozytywnie wpływają na umysł i energię człowieka, przywracając mu spokój i wiarę we własne możliwości. Te minerały wspomagają naszą koncentrację, dlatego powinniśmy zawsze mieć je przy sobie podczas ważnych egzaminów czy pracy nad ważnymi projektami. 

Magiczna moc kryształów: Karneol

Magiczne właściwości karneolu powinny docenić szczególnie osoby nieśmiałe, ponieważ określa się go również jako kamień odwagi. Ten wspaniały pomarańczowy minerał wspomaga kreatywność, pobudza otwartość i pewność siebie, dzięki czemu pomaga nam "walczyć o swoje". Karneol to kamień szlachetny, który może przyczynić się do sukcesu zawodowego. Pozwala również pozbyć się leków przed opinią innych ludzi. 

Magiczna moc kryształów: Cytryn

Cytryn to żółty kamień szlachetny określany również jako "kamień pieniądza". Stary przesąd mówi, że ta piękna odmiana kwarcu przyciąga do swojego właściciela szczęście dobrobyt. Cytryn wnosi do naszego życia mnóstwo kreatywności, dobrej zabawy i radości, odsuwając na bok troski i zmartwienia. 

Magiczna moc kryształów: Czarny turmalin

Czarny turmalin jest jednym z najsilniejszych magicznych kryształów ochronnych. Chroni przed wampirami energetycznymi oraz złymi urokami, które ludzie o nieczystych intencjach często decydują się rzucać na innych. Czarny turmalin pozwala pozbyć się negatywnych emocji i ułatwia zachowanie jasności umysłu w sytuacjach zagrożenia. Neutralizuje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne.

Zobacz też:

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

Ta maść powinna się znaleźć w każdej kosmetyczce. Usuwa zmarszczki za grosze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: selfcare