Reklama
Reklama

Te imiona przyciągają szczęście i pieniądze, ale polscy rodzice nie chcą ich nadawać

Rodzice starają się wybrać imię dla dziecka nie tylko na podstawie własnych upodobań, ale również tak, by pasowało do nazwiska i zapewniło mu pomyślność w życiu. Okazuje się jednak, że wiele pięknych imion, które kiedyś były bardzo popularne, odeszło obecnie do lamusa. Polacy nie wybierają ich często, a wielka szkoda, bo mają piękne znaczenie i mogą przynieść szczęście.

Wydawać by się mogło, że symbolika imion jest niezwykle ważna dla współczesnych rodziców, którzy zastanawiają się, jak nazwać swoje dziecko. Unika się nadawania tych, które mogą przynieść maluchowi pecha, brzmią zawstydzająco lub źle się kojarzą. 

Na świat przychodzi ostatnio sporo małych Wiktorii i Aleksandrów. Okazuje się jednak, że wiele innych, pięknych imion dla dzieci, które teoretycznie również mogą przynosić szczęście, nie cieszy się dużym zainteresowaniem na porodówkach. 

Feliks robi furorę za granicą, ale nie w Polsce

Pierwsze szczęśliwe imię, które wypadło z łask rodziców to Feliks, (a także jego żeński odpowiednik Felicja) Jest klasyczne, uniwersalne i dosłownie oznacza życzliwość, łaskę oraz szczęście, a jednak statystyki GOV pokazują, że Polacy za nim nie przepadają. Co innego obcokrajowcy, ponieważ imię Feliks jest bardzo popularne w wielu krajach za granicą, m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. 

Faustyna jest z roku na rok coraz rzadziej doceniana

Warto wspomnieć również o imieniu żeńskim Faustyna, które z roku na rok jest coraz rzadziej nadawane dziewczynkom w naszym kraju. Polacy najwyraźniej nie zdają sobie sprawy z tego, że jego znaczenie może przynosić szczęście. Imię Faustyna pochodzi ono bowiem od łacińskiego określenia "faustus", oznaczającego przychylność losu, pomyślność i błogi stan.

Jerzy to piękne i szczęśliwe imię, które powoli wraca do łask

Myśląc o szczęśliwych imionach męskich, nie sposób pominąć Jerzego, który po latach zapomnienia od niedawna znów zaczyna odbijać się od dna w rankingu popularności. Wzrost zainteresowania tym klasycznym, krótkim imieniem dla chłopca nie powinien nikogo dziwić. Jest uniwersalne i ma urocze zdrobienia, a ponieważ wywodzi się od hebrajskiego słowa "yarad", oznaczającego "bogaty", może przynosić szczęście w życiu. Zwłaszcza jeśli chodzi o sukces, karierę i dobra materialne. 

Może cię zainteresować: To jedno z najpopularniejszych imion w Niemczech. Polscy rodzice też je lubią

Olga nie cieszy się ostatnio zainteresowaniem na porodówkach

Imię dla dziewczynki Olga jest łatwe w wymowie i krótkie, a jednak z roku na rok cieszy się w Polsce coraz mniejszym zainteresowaniem. Ma wschodniosłowiańskie bądź skandynawskie korzenie i pochodzi od słowa "heil", oznaczającego osobę cieszącą się szczęściem oraz pomyślnością. Być może warto wziąć je więc pod uwagę jako imię dla nowonarodzonej córki. 

Beata to imię przyciągające szczęście. Nosi je wiele ciotek i babć

Beata to piękne imię, wywodzące się z łaciny. Pochodzi od określenia "beatus", które możemy przetłumaczyć jako "błogosławiony, a także szczęśliwy". Jego znaczenie to dobra wróżba, która może przynieść pomyślność w życiu osoby, która otrzyma to imię. Imię Beata kiedyś było bardzo popularne. Robiło furorę pod koniec PRL-u, stad dziś nazywa się tak wiele matek, ciotek i babć. Niestety obecnie nadaje się go sporadycznie.

Czytaj również: Takie imię otrzymał pierwszy chłopiec urodzony w Polsce w 2024r. Rodzice lubią je coraz bardziej

Ryszard powoli odbija się od dna. To imię kojarzy się z dziadkiem i wujkiem

Ryszard to kolejne imię naszych dziadków, które do niedawna nie było zbyt popularne wśród młodych rodziców, ale teraz wraca do łask.  Nie ma się co dziwić, skoro jest to stare, szlachetne imię oznaczające potężnego wojownika, silnego oraz bogatego władcę i osobę bogatą. Na pewno może więc sprzyjać kształtowaniu silnego charakteru, życiowemu powodzeniu i szczęściu. 

Edmund jest rzadko wybieranym imieniem, a to królewskie imię dla dziecka

Imię Edmund również uznawane jest za szczęśliwe, ponieważ nosiło go wielu królów i świętych. Wywodzi się z języka angielskiego i oznacza władcę mądrości, osobę broniącą dobra i zapewniającego opiekę. Wspiera więc życiowe ambicje, dodaje odwagi do działania i jest uznawane za bardzo męskie. W ostatnich latach jego popularność wzrosła, jednak imię Edmund wciąż określić można jako rzadkie, więc warto nadać go dziecku, jeśli chcemy, by to miało piękne, a zarazem rzadko spotykane imię. 

Zobacz też:

Nie french ani czerwień. To najmodniejszy manicure na lato

W wakacje mocz stopy w wodzie z tym dodatkiem. Pozbędziesz się przykrej dolegliwości

Ta maseczka ujędrnia skórę, a do tego chłodzi. Kosztuje grosze i jest idealna na upały

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina