Reklama
Reklama

Takie imię nosi córka Zofii Zborowskiej. W Polsce jest mało popularne

Kilka dni temu aktorka Zofia Zborowska urodziła drugą córkę, która otrzymała od swoich rodziców oryginalne imię. Jest rzadko spotykane w Polsce, ale piękne i popularne za granicą. Wywodzi się z języka perskiego i spore zainteresowanie nim odnotowano w latach 90-tych, gdy na ekrany wyszła kultowa bajka.

Aktorka Zofia Zborowska i siatkarz Andrzej Wrona zostali rodzicami po raz drugi. Podobnie jak ich pierwsza córka Nadzieja, również i młodsza pociecha gwiazd otrzymała piękne imię, które jednak nie jest zbyt popularne w Polsce. 

Para zadecydowała, że młodsza dziewczynka nazywać się będzie Jaśmina. Gdy podzielili się na Instagramie radosną nowiną, fani nie szczędzili im gratulacji w komentarzach. Są zachwyceni imieniem dla dziecka, które może kojarzyć się z wdziękiem, subtelnością, naturą i popularną bajką Disneya.

Zofia Zborowska urodziła drugą córkę. Dziewczynka otrzymała oryginalne imię

Zosia Zborowska podzieliła się z fanami radosną nowiną o narodzinach drugiego dziecka. Szczęśliwa mama opublikowała zdjęcie ze szpitala w sieci i poinformowała fanów, że jej najmłodsza pociecha przyszła na świat w wyjątkowym dniu. 

To niesamowity zbieg okoliczności, ponieważ wypadają wtedy również imieniny Nadziei oraz Zosi. Dziewczynka otrzymała wyjątkowe imię Jaśmina, które nie jest zbyt popularne w Polsce, choć z roku na rok rodzice coraz chętnie nadają je swoim córkom. 

Może cię zainteresować: To imiona zakazane w Polsce. Nutella to dopiero początek

Imię Jaśmina było hitem w latach 90-tych. Popularność przyniosła mu bajka Disneya

Imię Jaśmina jest bardzo kobiece i delikatne. Na świecie było hitem szczególnie w latach 90-tych ubiegłego wieku, ponieważ wtedy na ekranach kin królowała animacja Walta Disneya "Aladyn", w której jedną z najważniejszych postaci była księżniczka Jasmina (Dżasmina). 

Dekadę później ukazał się również nasz rodzimy film "Jasminum", co także mogło mieć wpływ na zainteresowanie wśród rodziców. W Polsce imię Jaśmina zaczęło być spotykane w latach 20-tych pod wpływem innych języków (angielskiego lub niemieckiego).

Znaczenie imienia Jaśmina jest wyjątkowe. Pochodzi z języka perskiego

Znaczenie imienia Jaśmina jest wyjątkowe. Pochodzi z języka perskiego. Wywodzi się ze słowa sämin, od którego pochodzi słowo jaśmin, utożsamiane z pachnącym pnączem. Po arabsku nazwa jaśminu oznacza "dar od Boga". 

Kobiety o imieniu Jaśmina to także numerologiczne 22 (liczba mistrzowska). Są to osoby wyjątkowe, obdarzone niezwykłą intuicją, taktowne i charyzmatyczne, które mają wrodzony wdzięk i potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji. 

Czytaj również: Tego imienia nie nadano w Polsce od 24 lat. Nosi je gwiazda z lat 60-tych

Kiedy wypadają imieniny Jaśminy według kalendarza?

Oficjalnie imieniny Jaśminy wypadają tylko raz w roku, późną jesienią. Kobiety noszące je, obchodzą swoje święto w dniu 24 listopada, (choć w niektórych kalendarzach można się również spotkać z datą 24 luty). Warto o tym pamiętać, aby złożyć życzenia członkini rodziny lub znajomej o imieniu Jaśmina. 

Zobacz też:

Tłuste włosy przestaną być problemem. W ten sposób odświeżysz je bez mycia i suchego szamponu

Ten kolor włosów wybrała Julia Roberts. Będzie hitem lata dla pań 50+

Kupisz go w każdej aptece za 5 zł. Niewiarygodne, jak szybko rosną po nim włosy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzina | parenting | ciąża