Reklama
Reklama

Takie imię nadano tylko 3 dziewczynkom. Wiele osób nigdy o nim nie słyszało

To imię dla dziewczynki jest nadawane w Polsce od 1755 roku. Brzmi dostojnie i ma ciekawe znaczenie, ale mimo tego, od kilkudziesięciu lat rodzice prawie wcale nie nadają go swoim córkom. W 2023 roku roku tylko trzy rodziny zdecydowały się nazwać tak dzieci. Wiele osób nawet o nim nie słyszało, a szkoda, bo jest naprawdę piękne i oryginalne.

Szukasz pięknego, a jednocześnie oryginalnego imienia dla dziewczynki, którego w przedszkolu nie będzie nosić co drugie dziecko? W takim razie lepiej odpuść sobie, nazywanie swojej pociechy Zofią, Zuzanną, Laurą, Hanną czy Mają, bo to właśnie te imiona królują teraz na porodówkach. 

Zamiast tego, możesz wybrać dla swojej córki imię Bibnianna, które w Polsce nadawane jest od 1755 roku. Ma ciekawe znaczenie i kiedyś było popularne, lecz w ostatnich kilkudziesięciu latach nie cieszy się dużym zainteresowaniem. 

O tym imieniu dla dziewczynki wiele osób nie słyszało. W 2023 roku nadano je 3 razy

Imię Bibianna nie cieszy się dużą popularnością w Polsce. Według statystyk GOV obecnie nosi je niewiele ponad 300 kobiet, a w 2023 roku nadano je tylko trzy razy (i to jako drugie imię). 

Wiele osób nawet o nim nie słyszało. A szkoda, bo znaczenie imienia Bibianna jest ciekawe. Nosiła je polska pisarka, działaczka społeczna i niepodległościowa Bibianna Moraczewska, która żyła w latach 1811-1887. Gwiazdę pochowano na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan.

Może cię zainteresować: To imiona zakazane w Polsce. Nutella to dopiero początek

Znaczenie imienia Bibianna jest ciekawe. Noszą je temperamentne kobiety

Imię Bibianna wywodzi się od  łacińskiej nazwy rodu Vivius, które dosłownie oznacza osobę "należącą do rodu Vivii". To określenie rodowe wywodzi się natomiast bezpośrednio z przymiotnika vivius, który możemy tłumaczyć jako osobę "żwawą, o żywym usposobieniu". 

Potwierdzają to zresztą numerolodzy, ponieważ według astrologii Bibianna jest numerologiczną 11. Imię to najlepiej pasuje więc do kobiet wytrwałych, ambitnych o silnym charakterze i mocnym temperamencie.

Imieniny Bibianny. Kiedy je obchodzimy?

Imieniny Bibianna obchodzi 2 grudnia. To imię nosiła tylko jedna święta kościoła katolickiego - męczennica urodzona w Rzymie jako córka patrycjusza rzymskiego Flawiana i Dafrozy. Do ciekawych zdrobnień imienia Bibianna należą takie określenia jak: Bibi, Bibka, Janka, Jania czy Jasia.

Zobacz też:

Tłuste włosy przestaną być problemem. W ten sposób odświeżysz je bez mycia i suchego szamponu

Ten kolor włosów wybrała Julia Roberts. Będzie hitem lata dla pań 50+

Kupisz go w każdej aptece za 5 zł. Niewiarygodne, jak szybko rosną po nim włosy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzina | parenting | ciąża