Reklama
Reklama

Tak miała na drugie imię Maria Skłodowska-Curie. W zeszłym roku nazwano tak 5 dziewczynek

Większość z nas dobrze wie, kim była Maria Skłodowska-Curie. W końcu życiorys wybitnej noblistki poznajemy jeszcze w szkole podstawowej. Uczymy się wówczas o jej najważniejszych osiągnięciach i rodzinie, ale niestety dość szybko zapominamy jedną z najciekawszych informacji. Po latach mało kto pamięta, jak Maria Skłodowska-Curie miała na drugie imię. Dziś jest ono rzadko spotykane na polskich porodówkach, a szkoda, bo ma piękne znaczenie.

O ile pierwsze imię Marii Skłodowskiej-Curie nie stanowi dla nikogo tajemnicy, o tyle to drugie jest już mniej znane. Słyszeli o nim nieliczni i choć nigdy nie robiło w naszym kraju furory, w ostatnich latach rodzice jeszcze rzadziej interesują się nim i prawie wcale nie nadają go swoim dzieciom. 

W Polsce nosi je teraz mniej niż dwa tysiące kobiet, a 2022 roku nazwano tak zaledwie 5 dziewczynek, choć tak naprawdę trudno zrozumieć, z czego wynika tak mała popularność. Brzmi pięknie, a jego znaczenie jest naprawdę urocze.

Drugie imię Marii Skłodowskiej-Curie powoli zanika. Jakie jest znaczenie imienia Salomea?

Salomea to imię żeńskie o hebrajskim pochodzeniu. Wywodzi się od słowa "šalom", które najczęściej tłumaczymy jako pokojowy kwiat. Kojarzy się z również z łagodnością, życzliwością i pomyślnością. Dawniej było często spotykane wśród osób religijnych z uwagi na odniesienie do postaci w biblii. Nosiła je tam m.in. córka króla Herolda III i Herodiady- Salome, która za radą swojej matki przyczyniła się do śmierci Jana Chrzciciela.

W naszym kraju imię Salomea nadawane było często w czasach średniowiecza, również osobom wysoko urodzonym. Wiadomo, że nazywała się tak córka księcia małopolskiego z dynastii Piastów. 

Imieniny Salomei obchodzimy tylko raz w roku. Kiedy wypadają?

Osoby o niektórych imionach mają swój wyjątkowy dzień nawet 5-6 razy w ciągu roku. I tak jest również w przypadku Salomei, która swoje imieniny najczęściej obchodzi jesienią 17 listopada. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza data, ale zdarza się również, że kobiety, które nazywają się w ten sposób, świętują: 19 listopada, 1 sierpnia i 22 października.

Może cię zainteresować: Takie imię nosi syn Rafała Trzaskowskiego. Staropolskie, a wciąż bardzo modne

Jaka jest kobieta o imieniu Salomea według numerologii?

Salomea to numerologiczna Trójka. Kobiety o takie wibracji uznawane są za pewne siebie, towarzyskie optymistki, które na życie patrzą przez różowe okulary. Są niezwykle kreatywne i pełne pasji. Potrafią zaangażować się w swoją pracę, z przyjemnością zdobywają wiedzę i uczą się nowych rzeczy. 

Salomee to także osoby otwarte i bezpośrednie. charyzmatyczne, szczere do bólu i nie narzekają na powodzenie wśród mężczyzn. Bez większego problemu potrafią oczarować sobą innych ludzi. 

Z uwagi na powyższe cechy imię Salomea najlepiej pasuje do osób spod znaków zodiaku:

  • Bliźniąt
  • Wodnika
  • Strzelca
  • Ryb

Czytaj również: Te imiona dla dzieci były szalenie modne w PRL-u, ale rodzice już ich nie lubią

Zobacz też:

W PRL-u używała go każda kobieta. Sekret gładkiej skóry za mniej niż 5 złotych

To imię pochodzi ze Skandynawii i kiedyś było bardzo popularne. Dziś powoli zanika

Nie tylko do ciasta. Rozgnieć widelcem i nałóż na twarz, a cera ci podziękuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina