Reklama
Reklama

Skończył ci się zmywacz do paznokci? Wystarczy jeden kuchenny produkt, by zmyć lakier

Zmywanie lakieru do paznokci bez zmywacza wydaje się być trudnym wyzwaniem, ale co ciekawe, możliwym do zrealizowania. Istnieją domowe sposoby, które z powodzeniem pomogą usunąć manicure, który przestał wyglądać estetycznie. Skończył ci się zmywacz, a potrzebujesz zmyć lakier z paznokci? Podpowiadamy, za pomocą jakich produktów można to zrobić.   

Dla wielu kobiet zmycie lakieru z paznokci inaczej niż zmywaczem wydaje się abstrakcyjne, a nawet i niemożliwe. Warto jednak wiedzieć, że istnieją sposoby, dzięki którym brak pod ręką zmywacza do paznokci to nie powód do wpadania w panikę. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie produkty, aby z powodzeniem zmyć lakier w awaryjnej sytuacji.  

Czym zmyć paznokcie, gdy zabrakło zmywacza? Pomoc znajdziesz w kuchennej szafce 

Odpryśnięty lakier lub manicure, który nie wygląda już dobrze to powody, dla których zależy nam na szybkim usunięciu lakieru z paznokci. Czy jest to możliwe, kiedy akurat skończył się zmywacz do paznokci? Na szczęście tak. Co więcej, rozwiązanie można znaleźć w kuchennej szafce

W takiej sytuacji kołem ratunkowym okazuje się być niezawodny ocet. Wraz z cytryną może pomóc uporać się z niechcianym lakierem. Kwas zawarty w occie i cytrynie pomaga rozpuścić lakier, choć może to zająć nieco więcej czasu niż w przypadku zmywacza do paznokci.  

Jest to jednak naturalne rozwiązanie, które wykazuje delikatniejsze działanie względem chemicznego zmywacza. Co należy zrobić, aby zmyć paznokcie octem? Wystarczy namoczyć wacik kosmetyczny i przyłożyć do paznokcia na około 30 sekund. Po tym czasie lakier powinien dać się zetrzeć wacikiem.  

Przeczytaj także: Wydasz zaledwie kilka złotych, a skóra będzie gładka i sprężysta

Czym zmyć lakier do paznokci bez zmywacza? Ten produkt też może być pomocny  

Dla wielu ocet może nie być dobrym rozwiązaniem ze względu na specyficzny zapach, który dla sporej części jest nie do zniesienia. Wobec tego istnieje również inna alternatywa dla zmywacza do paznokci, a jest nią woda utleniona. Zazwyczaj mieści się w każdej domowej apteczce, dlatego awaryjnie można sięgnąć po nią w przypadku potrzeby szybkiego usunięcia lakieru z paznokci.  

Jak zastosować wodę utlenioną jako zmywacz do paznokci? Tak jak w przypadku tradycyjnego zmywacza wystarczy nasączyć nią wacik i przyłożyć do paznokcia na około 20 -30 sekund. Po tym czasie, wraz z przetarciem płytki paznokcia wacikiem, po lakierze nie powinno być śladu.  

Zarówno w przypadku zmywania paznokci tradycyjnym zmywaczem, jak i octem czy wodą utlenioną, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu paznokci przed wysychaniem. W tym celu warto sięgnąć po krem do rąk, olejek czy serum do paznokci. 

Może cię zainteresować: Działa jak botoks, a kosztuje grosze. Ten przepis to hit Tiktoka

Zobacz też:

Rób to z włosami codziennie przed snem. Szybko ci podziękują

Rozświetla i wygładza skórę, a kosztuje grosze. Kupisz ją w każdej aptece

Dodaj kilka kropel do swojego kremu. Pożegnasz zmarszczki mimiczne i szarą skórę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: paznokcie | uroda | pielęgnacja