Reklama
Reklama

Wydasz zaledwie kilka złotych, a skóra będzie gładka i sprężysta

Zdrowa, nawilżona i sprężysta skóra twarzy to marzenie każdej kobiety. W dobie rosnącej popularności naturalnej pielęgnacji wiele z nich poszukuje sprawdzonych sposobów, dzięki którym będą mogły osiągnąć taki efekt. Ku zaskoczeniu, można go otrzymać za pomocą produktu spożywczego, który kosztuje zaledwie kilka złotych i znajduje się w każdej kuchennej szafce. Przekonaj się, jak ryż może stać się twoim sprzymierzeńcem w pielęgnacji skóry.  

Ryż stosowany jest od wieków w Azji i to nie tylko w kuchni, ale również w pielęgnacji urody. Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy, jak wiele właściwości kosmetycznych posiada ten niepozorny produkt spożywczy. Chcesz gładką i piękną skórę na twarzy? Zrób domową maseczkę z ryżu.  

Co daje maseczka z ryżu na twarz?  

Ryż kojarzony jest z Japonią, ale głównie jako jeden z podstawowych składników tamtejszej kuchni. Od dzisiaj będzie również kojarzony z pielęgnacją skóry. Uchodzi wręcz za sekret młodego wyglądu Japonek. Co więc daje maseczka przygotowana z ryżu?  

Ze względu na składniki obecne w ryżu, przygotowana maseczka działa dobroczynnie na kondycję skóry. Obecność witaminy B pomaga w regeneracji, dzięki czemu poprawia sprężystość oraz koloryt skóry.  

Bogactwo składników zapewnia nawilżenie oraz ochronę przez nadmierną utratą wody. Ponadto wpływa na wygładzenie, bowiem maseczka z ryżu pomaga złuszczyć naskórek i tym samym pozostawia skórę miękką i sprężystą.  

I to, co dla wielu kobiet jest najważniejsze. Maseczka z ryżu pomaga w walce ze zmarszczkami. Tak więc stosując ją regularnie, można zwalczać oznaki starzenia. W końcu to jeden ze sekretów młodego wyglądu Japonek. 

Zobacz także: Domowy kosmetyk z brzoskwini. Orzeźwia, oczyszcza i wygładza skórę

Jak przygotować maseczkę z białego ryżu?  

Skoro już wiadomo, że ryż działa na skórę bardzo korzystnie, warto dowiedzieć się jak włączyć go do codziennej pielęgnacji. Najlepiej zrobić to za pomocą maseczki, zwłaszcza że jej przygotowanie nie jest skomplikowane.  

Do zrobienia maseczki z udziałem ryżu będą potrzebne następujące składniki:

  • ½ szklanka surowego ryżu 
  • Woda  
  • Opcjonalnie: 1 łyżka miodu  

Na samym początku warto zadbać o to, aby ryż był dobrze oczyszczony. W tym celu dokładnie go przepłucz. Następnie umieść go w garnku i zalej wodą. Gotuj ryż przez około 10 minut, do momentu aż będzie al dente.  

Odcedź go, ale co ważne, zachowaj wodę po gotowaniu. Następnie zblenduj zagotowany ryż z przestudzoną wodą, a także łyżeczką miodu. Tym o to sposobem dobroczynna maseczka z ryżu jest gotowa. 

Pozostaje już tylko nałożyć ją na umytą skórę twarzy, na około 10-15 minut, unikając przy tym okolice oczu i ust. Po upływie czasu zmyj maseczkę ciepłą wodą, a następnie na nawilżoną skórę twarzy nałóż kosmetyki, będące dalszym etapem świadomej pielęgnacji.  

Zobacz też:

To imię dzięki serialowi było hitem w PRL-u. Dziś znów zyskuje na popularności

W ten sposób samodzielnie przyciemnisz brwi. Henna nie będzie już potrzebna

Wyjmij z kuchennej szafki i owiń stopy. Po 30 minutach będą idealnie gładkie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja | uroda