Reklama
Reklama

Skandynawskie imię będzie hitem porodówek w 2024 r. Szybko pnie się w rankingu

Skandynawskie imię dla chłopca ma szansę zdominować polskie porodówki w 2024 roku. Jeszcze dwadzieścia lat temu nie cieszyło się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, lecz ostatnio rodzice zaczęli coraz chętniej nadawać je swoim dzieciom. Jest krótkie, łatwe w wymowie i cieszy się dużą sympatią za sprawą popularnej bajki "Kraina Lodu", w której nosił ją jeden z głównych bohaterów.

Wybór imienia dla dziecka powinien być przemyślany, ponieważ to zostanie z nim na całe życie. Rodzice starają się więc nazwać swoją nowonarodzoną pociechę tak, aby ta później nie musiała się za to wstydzić. 

W ostatnich latach wróciła moda na imiona z PRL-u czy dwudziestolecia międzywojennego, ale wcale nie oznacza to, że w urzędach stanu cywilnego wybierane są tylko te. Coraz większą sympatią cieszą się również skandynawskie imiona, a zwłaszcza jedno krótkie imię dla chłopca, które wielu osobom może kojarzyć się z popularną bajką. 

Popularność imienia Olaf rośnie. Kojarzy się z bajką i pochodzi ze Skandynawi

Imię Olaf kiedyś było niszowe, ale od kilku lat jest coraz chętniej nadawane przez rodziców na całym świecie. Swoją cegiełkę z pewnością przyłożyła do tego popularność bajki "Kraina Lodu", w której nosi ją jeden z głównych bohaterów, sympatyczny bałwanek, będący bliskim przyjacielem Elsy i Anny. 

W Polsce w 2022 roku nazwano tak aż 588 chłopców i na pewno nie jest to jedynie chwilowe zauroczenie skandynawskim imieniem. Od dłuższego czasu robi ono bowiem furorę na porodówkach w naszym kraju. Przykładowo, w 2016 roku na świat przyszło aż 1051 małych Olafów. 

Może cię zainteresować: Mówią, że to najsmutniejsze imię dla dziecka. W Polsce nadano je tylko trzy razy

Kiedy wypadają imieniny Olafa? Obchodzimy je w samym środku lata

Imieniny Olafa obchodzimy tylko raz w roku. Wypadają jednak w niezwykle pięknym okresie, w samym środku lata. Mężczyźni o tym imieniu świętują w dniu 29 lipca, a to idealny czas na zorganizowanie grilla, przyjęcia na świeżym powietrzu czy wybranie się na imieninową wycieczkę nad polskie morze. 

Jakie jest znaczenie imienia Olaf? Wzbudza zaufanie i szacunek

Olaf to imię o korzeniach skandynawskich, noszone przez wielu tamtejszych władców, książąt i wodzów. Wywodzi się z języka staronordyckiego i oznacza "dzielnego wojownika" oraz osobę "umiłowaną przez bogów". Największą popularnością cieszy się oczywiście w Norwegii, Szwecji i Danii. 

Astrolodzy uważają, że Olaf to numerologiczna siódemka, a więc osoba wzbudzająca zaufanie i szacunek. Mężczyźni o tym imieniu są przepełnieni życiową energią, aktywni i towarzyscy, a zarazem wrażliwi i empatyczni. To osoby o złożonej osobowości. Nie brakuje mu odwagi, a w życiu kierują się wewnętrznym poczuciem sprawiedliwości. 

Olaf nie myśli wyłącznie o sobie i zawsze gotowy jest wyciągnąć do potrzebujących pomocną dłoń. Niestety jego marzycielska natura sprawia, że nie zawsze powodzi mu się w miłości. Często szuka ideału, więc może mieć problem ze znalezieniem wymarzonej drugiej połówki, a szkoda, bo jest idealnym materiałem na męża i ojca.

Czytaj również: Te imiona mają przynosić szczęście. Rodzice wcale nie wybierają ich często

Zobacz też:

Kiedyś nikt nie chciał nosić takiego połączenia. W tym sezonie to będzie must-have w każdej szafie

Takie jeansy znów wracają do mody. Joanna Racewicz wygląda w nich jak milion dolarów

Zapomnij o rozdwojonych końcówkach. Ten domowy zabieg nawilża, wygładza i wzmacnia włosy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina