Reklama
Reklama

Skandynawskie imię będzie hitem porodówek w 2024 r. Szybko pnie się w rankingu

Skandynawskie imię dla chłopca ma szansę zdominować polskie porodówki w 2024 roku. Jeszcze dwadzieścia lat temu nie cieszyło się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, lecz ostatnio rodzice zaczęli coraz chętniej nadawać je swoim dzieciom. Jest krótkie, łatwe w wymowie i cieszy się dużą sympatią za sprawą popularnej bajki "Kraina Lodu", w której nosił ją jeden z głównych bohaterów.

Wybór imienia dla dziecka powinien być przemyślany, ponieważ to zostanie z nim na całe życie. Rodzice starają się więc nazwać swoją nowonarodzoną pociechę tak, aby ta później nie musiała się za to wstydzić. 

W ostatnich latach wróciła moda na imiona z PRL-u czy dwudziestolecia międzywojennego, ale wcale nie oznacza to, że w urzędach stanu cywilnego wybierane są tylko te. Coraz większą sympatią cieszą się również skandynawskie imiona, a zwłaszcza jedno krótkie imię dla chłopca, które wielu osobom może kojarzyć się z popularną bajką. 

Popularność imienia Olaf rośnie. Kojarzy się z bajką i pochodzi ze Skandynawi

Imię Olaf kiedyś było niszowe, ale od kilku lat jest coraz chętniej nadawane przez rodziców na całym świecie. Swoją cegiełkę z pewnością przyłożyła do tego popularność bajki "Kraina Lodu", w której nosi ją jeden z głównych bohaterów, sympatyczny bałwanek, będący bliskim przyjacielem Elsy i Anny. 

W Polsce w 2022 roku nazwano tak aż 588 chłopców i na pewno nie jest to jedynie chwilowe zauroczenie skandynawskim imieniem. Od dłuższego czasu robi ono bowiem furorę na porodówkach w naszym kraju. Przykładowo, w 2016 roku na świat przyszło aż 1051 małych Olafów. 

Może cię zainteresować: Mówią, że to najsmutniejsze imię dla dziecka. W Polsce nadano je tylko trzy razy

Kiedy wypadają imieniny Olafa? Obchodzimy je w samym środku lata

Imieniny Olafa obchodzimy tylko raz w roku. Wypadają jednak w niezwykle pięknym okresie, w samym środku lata. Mężczyźni o tym imieniu świętują w dniu 29 lipca, a to idealny czas na zorganizowanie grilla, przyjęcia na świeżym powietrzu czy wybranie się na imieninową wycieczkę nad polskie morze. 

Jakie jest znaczenie imienia Olaf? Wzbudza zaufanie i szacunek

Olaf to imię o korzeniach skandynawskich, noszone przez wielu tamtejszych władców, książąt i wodzów. Wywodzi się z języka staronordyckiego i oznacza "dzielnego wojownika" oraz osobę "umiłowaną przez bogów". Największą popularnością cieszy się oczywiście w Norwegii, Szwecji i Danii. 

Astrolodzy uważają, że Olaf to numerologiczna siódemka, a więc osoba wzbudzająca zaufanie i szacunek. Mężczyźni o tym imieniu są przepełnieni życiową energią, aktywni i towarzyscy, a zarazem wrażliwi i empatyczni. To osoby o złożonej osobowości. Nie brakuje mu odwagi, a w życiu kierują się wewnętrznym poczuciem sprawiedliwości. 

Olaf nie myśli wyłącznie o sobie i zawsze gotowy jest wyciągnąć do potrzebujących pomocną dłoń. Niestety jego marzycielska natura sprawia, że nie zawsze powodzi mu się w miłości. Często szuka ideału, więc może mieć problem ze znalezieniem wymarzonej drugiej połówki, a szkoda, bo jest idealnym materiałem na męża i ojca.

Czytaj również: Te imiona mają przynosić szczęście. Rodzice wcale nie wybierają ich często

Zobacz też:

Masz już taką torebkę? Tego lata będzie absolutnym hitem

Takie jeansy były hitem dekadę temu. Znów wracają na ulice

Manicure na lato dla dojrzałych kobiet. Małgorzata Kożuchowska go uwielbia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina