Reklama
Reklama

Nietypowe imię zaczęło pojawiać się w Polsce. Pasuje chłopcom i dziewczynkom

Moda na Brajana i Dżesikę na polskich porodówkach powoli się kończy, ale nie oznacza to, że rodzice stracili zainteresowanie nietypowymi imionami dla dzieci. Wręcz przeciwnie, ostatnio w naszym kraju urodziło się wiele małych Sofii i Mii. Na świat przyszło także wielu Kevinów, a teraz z kolei zainteresowaniem zaczęło cieszyć się inne nietypowe imię dla chłopca. Jest oryginalne, krótkie i ma szkockie pochodzenie.

Nadawanie dzieciom zagranicznych imion w Polsce od kilku lat nikogo już szczególnie dziwi. Co prawda, ze statystyk GOV wynika, że moda na Brajana i Dżesikę powoli przemija, alew naszym kraju urodziło się ostatnio wiele maluchów o imionach takich jak: Sofia, Mia, Kevin czy Natan. 

Z kolei w 2023 roku w Grudziądzu rodzice nadali chłopcu imię Lain, które dotąd nie było spotykane na naszych rodzimych porodówkach. Brzmi uroczo i pochodzi ze Szkocji, gdzie ma bardzo długą historię, a Rada Języka Polskiego nie widzi przeszkód, aby nadawać go również w naszym kraju.

Lain z Grudziądza. Rada Języka Polskiego nie widzi przeciwwskazań dla tego imienia

Niedawno w Grudziącu urodził się chłopiec, któremu rodzice bardzo chcieli nadać imię Lain, nigdy wcześniej nie spotykane w Polsce. Kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego miała nie lada zagwostkę, czy może wpisać je do dokumentów, ale Rada Języka Polskiego nie widziała w tym większego problemu. Jest to imię zagraniczne, występujące w 32 krajach, gdzie nadaje się je zarówno mężczyznom, jak i kobietom (Lain to m.in. główna bohaterka popularnego anime "Serial Experiments Lain"). 

Profesor Mariusz Rutkowski wypowiedział się w imieniu Rady Języka Polskiego i wyraził pozytywną opinię na temat imienia Lain. Wyjaśnił, że jego zdaniem "nie ma przeciwwskazań do stosowania formy Lain w funkcji imienia męskiego, chociaż nie występuje ona w polskiej tradycji imienniczej w tej funkcji". Dodał jednak, że ostateczna decyzja, co do jego akceptacji zależy jednak wyłącznie od urzędnika.

Może cię zainteresować: Rodzice coraz bardziej lubią to imię dla dziewczynki. Oznacza "wolność" i kojarzy się ze znaną powieścią                                  

Imię Lain pochodzi ze Szkocji. Kojarzy się z oddaniem i duchowością

Imię Lain pochodzi ze Szkocji, gdzie zostało utworzone od popularnego nazwiska McLean, (które z kolei wychodzi się od "Mac Gille Eathain", często tłumaczonego jako "syn oddanego sługi św. Jana"). Przypadają za nim również rodzice z Francji, gdzie zaczęło być używane jako zdrobnienie imion Alain i Lancelot. 

Znaczenie imienia "Lain" powiązane jest z odwagą, lojalnością, oddaniem i duchowością - pozytywnymi, rycerskimi wartościami. Stąd też pewnie tak duże zainteresowanie.

Czytaj również: To imię w PRL-u biło rekordy popularności, choć powstało przez pomyłkę. Dziś jest nieco zapomniane          

Jaki jest mężćzyzna o imieniu Lain? To numerologiczna dziewiątka

Lain to numerologiczna dziewiątka. Mężczyźni z imieniem o takiej wibracji sa sympatyczni i cieszą się szacunkiem otoczenia. Są również bardzo atrakcyjni, a dobry styl pozwala im obierać się z klasą. Ludzie chętnie spędzają czas w ich towarzystwie, ponieważ są bardzo serdeczni, a nuta tajemniczości jedynie dodaje im uroku. 

Panowie o imieniu Lain lubią pracę w grupie i to właśnie w takiej kolaboracji najłatwiej osiągają sukcesy. Odnajdują się jednak również w pracy indywidualnej. To świetni analitycy, choć czasem może brakować im kontaktu ze współpracownikami. 

Znaki zodiaku, które są najbardziej kompatybilne z Lainem to:

  • Byk
  • Panna
  • Koziorożec

Zobacz też:

Idealna sukienka na wesele dla pań po 50-tce. Nosi ją żona Pazury

W tym roku zastąpią klapki. Są bardziej eleganckie i nadają się nawet do biura

W PRL-u stosowali ją wszyscy. Łagodzi podrażnienia i koi skórę po opalaniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina | parenting