Reklama
Reklama

Nie zapomnij zrobić tego w wigilijny poranek. Będziesz mieć szczęście cały 2024 rok!

Stary świąteczny przesąd głosi, że wystarczy wykonać jeden, miły gest w wigilijny poranek, aby zagwarantować sobie szczęście przez kolejne dwanaście miesięcy. Okazuje się, że ten wyjątkowy dzień należy zacząć od... pocałunku konkretnej osoby w rodzinie. Komu należy dać buziaka, aby móc liczyć na przychylność losu w 2024 roku? Wigilijna wróżba jasno to określa.

Na pewno nieraz słyszałaś powiedzenie, że "jaka Wigilia, taki cały kolejny rok". 24 grudnia jest chyba najbardziej magicznym dniem w całym roku, z którym wiąże się wiele starych przesądów. Niektórzy do dziś wieszają nad drzwiami jemiołę. Sporo osób wkłada również pod obrus sianko, a jeszcze inni umieszczają rybie łuski w portfelu, aby w ten sposób przyciągnąć do siebie pieniądze. 

Istnieje jednak jeszcze jeden, o wiele mniej popularny gest, od którego jednak zgodnie z tradycją powinno się rozpoczynać każdy wigilijny poranek. Pamiętaj, by rozpocząć od niego wigilijny poranek, a będziesz miała szczęście w 2024 roku.

Wykonaj ten gest w wigilijny poranek, a będziesz mieć szczęście cały 2024 rok

Według jednego ze starych przesądów, pocałowanie najstarszego członka rodziny w wigilijny poranek może przynieść ci szczęście w 2024 roku. W zależności od tego, kim jest dla ciebie ta osoba, możesz dać jej buziaka w usta, policzek, a nawet w czoło. 

Ma to zagwarantować powodzenie we wszystkich kluczowych sprawach przez najbliższe 12 miesięcy nie tylko dla ciebie, ale dla wszystkich domowników oraz gości, którzy 24 grudnia pojawią się w twoim mieszkaniu. 

Może cię zainteresować: Tego nigdy nie rób w wigilię. Sprowadzisz pecha na siebie i swój dom

Wystarczy jeden buziak i dobry humor gwarantowany

Podarowanie całusa najstarszemu członkowi rodziny poza szczęściem we wszystkich obszarach życia ma również zapewnić wszystkim domownikom... dobry humor przez całe święta. Jakby głębiej się na tym zastanowić, ma to sens. Przecież nie ma co ukrywać, że buziak to bardzo miły gest, świadczący o bliskości między dwoma osobami. 

Nie wahaj się więc obdarzyć nim babci, dziadka, taty, mamy, starszego od siebie męża czy żony. Jeżeli natomiast to ty jesteś najstarsza, poproś kogoś, by wykonał taki gest w twoim kierunku. I nie musisz wcale wyjaśniać tej osobie, dlaczego ma to zrobić. 

Zobacz też:

Idealna sukienka na wesele dla pań po 50-tce. Nosi ją żona Pazury

W tym roku zastąpią klapki. Są bardziej eleganckie i nadają się nawet do biura

W PRL-u stosowali ją wszyscy. Łagodzi podrażnienia i koi skórę po opalaniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święta