Reklama
Reklama

Lepiej nie przynoś jej do domu przed tym terminem, bo zrujnujesz sobie święta

Strojenie choinki w pierwszych dniach grudnia może się bardzo źle skończyć. Jeżeli już teraz postawisz w domu cięty świerk lub sosnę, na pewno nie dotrwają one w idealnym stanie do świąt. Żywe drzewka dość szybko gubią igły, ale nie warto spieszyć się jednak również z ubieraniem tych sztucznych. Nawet jeśli planujesz zakup sztucznej choinki, lepiej nie przynoś jej do domu przed 6 grudnia, bo możesz zepsuć sobie święta.

Sklepy już od połowy listopada przepełnione są gwiazdkowymi dekoracjami, ale przystrajanie domu tak wcześnie wcale nie jest dobrym pomysłem. I to nie tylko wtedy, gdy decydujesz się na zakup żywej choinki, która dość szybko zaczyna gubić igły. Nasi przodkowie uważali, że ze strojeniem świątecznego drzewka należy poczekać do konkretnego terminu i stroili ją dopiero w Wigilię 24 grudnia. Dziś jednak mało kto ma aż tyle cierpliwości. 

Kiedy można ubrać choinkę? Nigdy nie rób tego przed 6 grudnia

Wielu rodziców stroi choinkę jeszcze przed Mikołajkami po to, aby położyć pod nią prezenty dla maluchów. Jeżeli jednak wierzysz w przesądy, pod żadnym pozorem nie powinieneś jeszcze jej dekorować. Zgodnie z tradycją powinieneś poczekać z tym do wieczoru przed Wigilią, ponieważ jest to ostateczny element przygotowań do świętowania. A już pod żadnym pozorem nie przynoś choinki do domu przed 6 grudnia, bo w ten sposób możesz jedynie przyciągnąć pecha do swojego domu. 

Niektórzy wierzą, że zbyt wczesny entuzjazm, może sprawić, iż magia ulotni się po drodze. Nie ryzykuj więc, że duch Bożego Narodzenia opuści twój dom jeszcze przed świętami, a sam koniec roku nie będzie dla twojej rodziny szczęśliwym okresem. Lepiej nie dokładaj sobie dodatkowych problemów i zapobiegawczo poczekaj jeszcze ze strojeniem choinki przynajmniej ten jeden dzień. 

Może cię zainteresować: Jodła, sosna, a może świerk? Jakie drzewko na choinkę bożonarodzeniową?

Kiedy rozebrać choinkę po Bożym Narodzeniu? Zalecane są trzy terminy

Być może zastanawiasz się także, kiedy rozebrać choinkę po Bożym Narodzeniu? Wiadomo przecież, że drzewko nie będzie stało w twoim domu przez okrągły rok. Jeżeli miałeś w domu świerk, jodłę lub sosnę w doniczce, po świętach możesz przesadzić ją do ogrodu.

A przy rozbieraniu sztucznych choinek wybór zależy już tylko od ciebie. Najczęściej zalecane są jednak trzy terminy:

  • 6 stycznia - Święto Trzech Króli to najwcześniejszy termin, w którym wiele osób decyduje się rozebrać choinkę. 
  • 13-14 stycznia - pierwsza niedziela po święcie Trzech Króli to kolejny popularny wśród Polaków termin na rozebranie choinki
  • 1-2 lutego - przed świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Dla wiernych Kościoła rzymskokatolickiego jest to ostateczny termin, w którym powinno się rozebrać choinkę. Wtedy bowiem symbolicznie kończy się okres bożonarodzeniowy

Czytaj również: Jak wybrać sztuczną choinkę? Zwróć uwagę na te szczegóły, a będzie wyglądała jak żywa

Zobacz też:

Zapomnij o rozdwojonych końcówkach. Ten domowy zabieg nawilża, wygładza i wzmacnia włosy

Głębokie nawilżenie bez suchych skórek. Oto działanie domowego peelingu z cytrusa

Walczysz z cellulitem, rozstępami lub zmarszczkami? Szukaj kremów i olejków z tym składnikiem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święta