Reklama
Reklama

Jak wybrać sztuczną choinkę? Zwróć uwagę na te szczegóły, a będzie wyglądała, jak żywa

Zbliżający się grudzień to okres, gdy wielu z nas wybierze się, aby kupić choinkę. Duży procent osób zdecyduje się na postawienie w swoim domu sztucznego drzewka, zamiast prawdziwego. Wynika to zapewne z tego, że takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na sztuczną choinkę i jak ją wybrać, aby prezentowała się imponująco.

Kupno dobrej sztucznej choinki na lata to niemałe wyzwanie. Jednak jeżeli prawidłowo ją wybierzemy, to świąteczne drzewko będzie cieszyło nas przez naprawdę długi czas. Podpowiadamy, jak kupić choinkę, aby świetnie się prezentowała i była trwała.

Sztuczna choinka - jakie są jej zalety?

Wybór sztucznej choinki może przynieść nam wiele korzyści, ponieważ drzewka te doskonale sprawdzą się w wielu domostwach. Wynika to przede wszystkim ze sporej wygody oraz oszczędności takiego rozwiązania.

Oto kilka kwestii, które sprawiają, że warto zdecydować się na sztuczną choinkę:  

  • Trwałość - to główna zaleta tego produktu. Kupując sztuczną choinkę, inwestujemy na długie lata, ponieważ po zakupie możemy używać choinki przez wiele sezonów, co sprawia, że jest to bardzo ekonomiczne.
  • Czystość - kolejnym plusem sztucznej choinki jest to, że w przeciwieństwie do prawdziwych drzewek, nie zrzuca ona igieł. Dzięki temu unikamy problemu związanego z częstym sprzątaniem. Szczególnie praktyczne będzie to w domostwach, gdzie są dzieci i zwierzęta, a czystość jest tam kluczowa.
  • Różnorodność - kupno sztucznej choinki daje nam ogromny wybór pomiędzy wzorami i kolorami drzewka. Możemy wyposażyć się w tradycyjną zieloną choinkę, a nawet i produkty o białych, niebieskich czy różowych igłach.
  • Łatwość montażu i bezpieczeństwo - sztuczne choinki są łatwe w montażu, a w dodatku są bardzo stabilne i nie posiadają ostrych igieł, co sprawia, że są bezpieczniejszym wyborem. Sprawdzą się szczególnie przy małych dzieciach.  
  • Wyglądają jak żywe - nowoczesne sztuczne choinki imitują prawdziwe drzewka i wyglądają naprawdę jak one. Są bardzo gęste i mają naturalnie wyglądające igły. Czasem nawet imitują zapach drzew, a niektóre z modeli mają prawdziwe pnie.


Czytaj również: Chcesz ozdobić taras na święta? Te lampki sprawdzą się najlepiej

Jak wybrać najlepszą sztuczną choinkę?

Decydując się na zakup sztucznej choinki, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii, dzięki którym wybierzemy drzewko najbardziej odpowiadające naszym potrzebom oraz preferencjom.

Przedstawiamy ważne czynniki, które warto wziąć pod uwagę , podczas wyboru sztucznej choinki:

  • Wysokość i rozmiar choinki - przed zakupem warto przemyśleć, jak dużej choinki potrzebujemy. Najczęściej wybieraną wysokością jest 180 cm, a drzewko o tych wymiarach jest łatwe w montażu i nie wymaga użycia drabiny, aby je udekorować.
  • Stojak - to także ważna kwestia, więc kupując ten produkt, weźmy pod uwagę stabilność choinki i dobierzmy stojak, który będzie w stanie utrzymać jej wagę.
  • Materiał wykonania i rodzaj drzewka - zależnie od preferencji wybierzmy choinkę wykonaną z polichlorku winylu lub model zrobiony z żyłek, który lepiej imituje prawdziwe drzewko. Dodatkowo możemy wybierać także między rodzajami drzew, takimi jak jodły, świerki, czy sosny.
  • Jakość - kupując choinkę, zwróćmy uwagę czy nie ma ona żadnych widocznych defektów, np. w postaci widocznych drutów, które nie tylko będą wpływały na wygląd drzewka, ale i na bezpieczeństwo. Dodatkowo sprawdźmy gęstość igieł, ponieważ im jest ich więcej, tym lepiej. Prawidłowo wykonane drzewko powinno mieć gęstość adekwatną do jego wysokości.
  • Wygląd i styl - oczywiście drzewko dopasujmy także do naszego wystroju w domu. Jest to o wiele łatwiejsze w przypadku sztucznych choinek, ponieważ dostępne są one w różnych kolorach i stylach. Możemy wybrać klasyczną zieloną choinkę albo np. nowoczesne białe drzewko czy nawet nietypowe kolory takie jak róż, czy czerwień.

Zobacz też:

Myjesz plastikowe opakowania przed wyrzuceniem do śmieci? Ekspert wyjaśnia, czy trzeba to robić

Zapomnij o gąbce czy ściereczce. Przetrzyj okna tym, a pozbędziesz się smug

Ile proszku naprawdę potrzeba do zrobienia prania? Wiele osób popełnia błąd

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | święta