Reklama
Reklama

Jesz pizzę w ten sposób? Będziesz zaskoczony, ile to mówi o twoim charakterze

Pizza to ulubione danie niejednej osoby. W świecie kulinarnych przyjemności nie ma chyba bardziej uniwersalnego dania, które posmakuje niemal wszystkim. Szeroki wybór dodatków, rodzaj sera, grubość ciasta i wiele innych sprawia, że każdy znajdzie dla siebie ulubiony rodzaj pizzy. Co ciekawe jedzenie tego włoskiego przysmaku to nie tylko doznania smakowe, ale również sposób na to, aby dowiedzieć się, jaki masz charakter. Przekonaj się za sprawą pizzy, kim jesteś.

Naukowcy pochylają się nad szeregiem zagadnień, a wśród nich należy wymienić powiązanie sposobu jedzenia pizzy z osobowością człowieka. Brzmi nieco absurdalnie, ale jednocześnie ciekawie. Badacze na podstawie przeprowadzonych analiz i badań uważają, że to, co i w jaki sposób robimy, ma ścisły związek z tym jaką osobą jesteśmy. Tym sposobem zdaniem naukowców pizzę można jeść na cztery sposoby. Tak więc "pokaż jak jesz pizzę, a dowiesz się, kim jesteś".

To, w jaki sposób jesz pizzę zależy od twojego charakteru 

Ze względu na to jak dana osoba podchodzi do jedzenia kawałka pizzy, można określić jakim typem osobowości jest. Pierwszy z nich to rozpoczynanie jedzenia kawałka od jego brzegów. Taki sposób spożywania kawałka pizzy stosują ludzie o osobowości nakłaniającej. To osoby z głośnym sposobem bycia. Niezwykle kreatywne, dla których powtarzalność i schematyczność są nudne. 

Bierzesz kawałek pizzy do ręki i składasz ją na pół? Według naukowców jesteś osobowością dominującą, co oznacza otwartość i ukierunkowanie na zadania. Takie osoby lubią wyzwania i dążenie do celu. Bez widocznych efektów szybko się nudzą. Zdarza się im również działać pod wpływem impulsu.  

Przeczytaj również: Wystarczy 30 sekund, by poznać charakter człowieka. Trenerka uważności tłumaczy, jak to zrobić

Co mówi o tobie sposób jedzenia pizzy? 

Dla niektórych sytuacja nie do przyjęcia, a mianowicie jedzenie kawałka pizzy nożem i widelcem również jest w stanie powiedzieć wiele o człowieku. Podobno robią tak osoby z osobowością podporządkowaną, które cechuje potrzeba bycia poprawnym. Zależy im na dobrze ogółu, ale przede wszystkim cenią własne poczucie bezpieczeństwa. 

Czwartym i zarazem ostatnim typem osobowości są osoby, które po prostu biorą kawałek pizzy z pudełka i pochłaniają go gryz po gryzie. Tak robią osobowości rozważne, które są przywiązane do tego co znane. Bezpieczne schematy to coś, do czego powracają. Charakterystyczna dla nich jest również racjonalność w okazywaniu uczuć.  

Jak się okazuje jedzenie pizzy to nie tylko przyjemność, ale również test na osobowość. Kiedy następny raz zamówisz pizzę zwróć uwagę na to jak ty i twoi znajomi zaczynacie jeść kawałek pizzy. Tym sposobem dowiecie się, jaką posiadacie osobowość.  

Przeczytaj również: W tej wsi zakochał się Robert Makłowicz. Leży 40 km od Krakowa

Zobacz też:

Nazywany jest zielonym złotem. Redukuje zmarszczki i wzmacnia włosy

Zamiast pić, wymocz w tym stopy, a będą gładkie jak jedwab

Kwaśna śmietana na suche włosy. Zmieszaj, nałóż i ciesz się efektami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: selfcare | związek | rodzina