Reklama
Reklama

Wystarczy 30 sekund, by poznać charakter człowieka. Trenerka uważności tłumaczy, jak to zrobić

Czy pół minuty wystarczy, by poznać charakter dopiero co poznanego człowieka? Trenerka pewności siebie twierdzi, że tak. Trzeba szczerze zastanowić się nad odpowiedzią na jedno ważne pytanie, by z dużą dozą prawdopodobieństwa ocenić usposobienie danej osoby. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Laura Eiman, trenerka pewności siebie, podzieliła się z użytkownikami platformy TikTok swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pierwszego wrażenia. Jej zdaniem ryzyko mylnej oceny danej osoby można zminimalizować, zadając sobie jedno pytanie. Jakie i dlaczego właśnie ono może nam pomóc?

Mylne pierwsze wrażenie? Posłuchaj rady fachowca

Poznając nową osobę, odruchowo wyrabiamy sobie o niej zdanie, bazując na pierwszym wrażeniu. Oczywiście, wrażenie to nie musi być wcale trafne, ponieważ jest wyrabiane na podstawie niepełnych danych. Zwykle opiera się na ogólnym wrażeniu, związanym z wyglądem, sposobem mówienia i przekazywanej treści.

Tak krótka chwila nie wystarczy, by ocenić kogoś w sposób racjonalny. Pierwsze wrażenie opiera się zatem głównie na emocjach. Łatwo więc o pomyłki i ewentualne, późniejsze rozczarowanie. Trenerka pewności siebie, Laura Eiman, twierdzi jednak, że można zminimalizować ryzyko popełnienia takiego błędu. Wskazówką, jak w ciągu kilku chwil ocenić charakter człowieka, podzieliła się z internautami na swoim koncie na TikToku, gdzie publikuje treści jako @confidencecoachforwomen.

Kobieta prowadzi stronę internetową, na której podpowiada innym, jak zyskać pewność siebie i walczyć o swoje. Profil trenerki cieszy się dużą popularnością na TikToku, ponieważ sama jest świetną reklamą trafności swoich porad. W wieku 64 lat zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w podnoszeniu ciężarów.

Czytaj też: Nowy trend na TikToku sprawdzi trwałość twojego związku. Wystarczy 12 pytań

Chcesz poznać charakter nowego znajomego? Zadaj sobie to pytanie

Laura Eiman radzi, by w czasie pierwszego spotkania zwrócić uwagę na to, czy dana osoba chce mieć zawsze rację, czy też chce być zawsze szczęśliwa. Nie warto przebywać przy osobach z tej pierwszej grupy. Ludzie ci bywają bowiem narcystyczni, unikają odpowiedzialności i obwiniają innych o swoje porażki. Warto więc zadać sobie pytanie, co jest dla danej osoby najważniejsze, bo może to być doskonała wskazówka, jak relacja rozwinie się w przyszłości. 

Zobacz też:

Mity dotyczące odchudzania. Na te dietetyczne pułapki wiele osób daje się nabrać

Śpisz w ten sposób? Uważaj, bo możesz mieć więcej zmarszczek

Jak uratować przesuszone słońcem włosy? Wystarczy prosty domowy zabieg

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: związek