Reklama
Reklama

Ile pieniędzy włożyć do koperty na wesele w 2024 r.? Nowy rok, nowe stawki

Wiele osób już teraz zastanawia się, ile pieniędzy włożyć do koperty na wesele w 2024 roku. Wraz z nowym rokiem stawki uległy zmianie. Czasem warto postawić na alternatywne prezenty. Przedstawiamy cennik weselny oraz propozycje upominków.

Obecnie większość par decyduje się na wesele dopiero po osiągnięciu stabilizacji finansowej. Jeszcze inni organizują kameralne przyjęcie lub uroczysty obiad. Ile powinniśmy włożyć do koperty w 2024 roku? Jakie prezenty, zamiast pieniędzy warto wręczyć parze młodej?

Wesele 2024 - oczekiwania par młodych

Oczekiwania par młodych możemy najczęściej wyczytać z zaproszenia na ślub. Warto zwrócić uwagę na zamieszczone informacje, nawet te w formie wierszyków.

Bardzo często możemy zauważyć wierszyk, który jest prośbą o finansowy prezent związany z budowaniem wspólnej przyszłości. Gdy w zaproszeniu nie ma informacji na ten temat, to możemy pokusić się o zakup upominku. 

Pieniądze do koperty na wesele - od czego zależy kwota?

Finansowy prezent jest zależny od kilku czynników. Do pierwszego z nich zaliczamy zażyłość z parą młodą. Najwięcej do koperty na wesele wkłada najbliższa rodzina i przyjaciele

Istotnym czynnikiem jest również miejsce oraz cena za tzw. talerzyk. Wiele osób wręcza w prezencie finansowym ich równowartość. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dostałeś zaproszenie na wesele? Nigdy nie rób tych rzeczy

Ile pieniędzy włożyć do koperty na wesele 2024?

Ceny za organizację wesela w 2024 roku poszybowały w górę. W związku z tym pieniądze wkładane do koperty również powinny być większe. Jak wygląda cennik weselny?

Standardowa stawka waha się w granicach 300 - 500 zł. Właśnie tyle kosztuje talerzyk w domu weselnym czy restauracji organizującej wesele. 

Pieniądze wkładane do koperty są zależne od zarobków danej osoby, jednak przyjęła się zasada, że rodzice, chrzestni i dziadkowie dają znacznie większe sumy. Z kolei osoby towarzyszące powinny dać symboliczną kwotę na pokrycie talerzyka

Warto, aby znajomi pary młodej ustalili jedną kwotę wkładaną do koperty. Mogą nawet wręczyć ją wspólnie w jednej kopercie. 

Jaki prezent na wesele 2024 zamiast koperty?

Pary młode, które dopiero zaczynają wspólne życie, najbardziej ucieszą się z koperty. Możemy jednak pieniądze zastąpić upominkiem. Oto propozycje prezentów na wesele:

  • obraz, dekoracja do domu (400 zł i więcej);
  • bilet na podróż poślubną (od 5 do 7 tys. zł w zależności od kierunku);
  • urządzenia wielofunkcyjne do gotowania (od 300 do 6 tys. zł);
  • zastawa stołowa - (300 zł i więcej);
  • pobyt w SPA (ok. 300 zł).

Na kameralne przyjęcie lub uroczysty obiad możemy kupić nieco tańsze prezenty. Idealną propozycją może okazać się zestaw ręczników za ok. 200 zł lub zestaw sztućców w cenie od 150 zł

Zobacz też:

Biegnij do apteki i kup maść za 4 zł. W końcu wszystkie zmarszczki będą rozprasowane

W tych spodniach będziesz mieć nogi do nieba. Kupisz je w wielu sieciówkach bez wydawania fortuny

Takie imię nadano tylko 3 dziewczynkom. Wiele osób nigdy o nim nie słyszało

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ślub | wesele