Reklama
Reklama

Idealny pierścionek zaręczynowy? Jubiler zdradza, ile powinien kosztować

Pierścionek zaręczynowy powinien być wyjątkowy i idealnie odpowiadać przyszłej narzeczonej. Jako że zaręczyny to ważna okazja, warto do wyboru tej biżuterii podejść z wyjątkową starannością. Często pojawia się więc pytanie, ile powinien kosztować idealny pierścionek zaręczynowy? Wokół odpowiedzi krąży wiele mitów, dlatego dowiedz się, co jubiler uważa na ten temat.  

Idealny pierścionek zaręczynowy powinien być przede wszystkim wyjątkowy, ponieważ już zawsze będą się z nim wiązać piękne wspomnienia oraz podjęta ważna życiowa decyzja. Wokół tej biżuterii krąży jednak wiele mitów, które w większości dotyczą wartości materialnej. Ile więc powinien kosztować wymarzony pierścionek zaręczynowy?

Od czego zależy cena pierścionka? 

Na rynku jubilerskim dostępny jest szeroki wybór pierścionków zaręczynowych, a więc z pewnością każdy zainteresowany znajdzie ten jeden wymarzony. Różnią się one pomiędzy sobą wyglądem, a także wartością. Wybór pierścionka jest zawsze kwestią indywidualną, na którą wpływ mają najczęściej własne preferencje oraz dostępny budżet. 

Ceny pierścionków zaręczynowych średnio wahają się od 900 zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy. W Polsce średnio za pierścionki zaręczynowe płaci się w przedziale 500 a 1500 zł. Na samą cenę tej części biżuterii wpływ ma kilka kwestii dotyczących właściwości pierścionka. Wśród nich należy wymienić: 

  • Kruszec, z jakiego jest wykonany pierścionek — najczęściej wybór pada na złoto, ale dostępne są również inne opcje.  
  • Próba — im będzie ona wyższa, tym cena również będzie wzrastać.  
  • Rodzaj, masa oraz ilość kamieni — mogą to być diamenty brylanty i inne kamienie szlachetne.

Przeczytaj również: Ile pieniędzy włożyć do koperty na wesele w 2024 r.? Nowy rok, nowe stawki

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? 

Z wartością pierścionka zaręczynowego wiąże się wiele powszechnie krążących mitów. Do najchętniej przekazywanych z pewnością zalicza się ten, który zastrzega, że koszt pierścionka nie powinien wynosić mniej niż trzykrotność wypłaty oświadczającego się mężczyzny. Ta reguła niegdyś miała świadczyć o trosce i zaradności mężczyzny. Dzisiaj jest już historią, bowiem nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na to, ile powinien kosztować idealny pierścionek zaręczynowy. Tego samego zdania są również jubilerzy.  

Tak naprawdę wszystko zależy od możliwości finansowych, które decydują o przedziale cenowym, z którego zostanie wybrany pierścionek. Nie trzeba wydawać ogromnych sum, aby kupić piękny i dobry pierścionek. To, co jest najcenniejsze w tym elemencie biżuterii, to nacechowanie emocjonalne. Obok obrączek ślubnych niesie ze sobą ważną symbolikę oraz wspomnienia. 

Najlepszym wyborem jest więc pierścionek, na który po prostu pozwalają fundusze. Dodatkowo warto zadbać o to, aby odpowiadał preferencjom wybranki serca. Coraz częściej spotykana jest praktyka, podczas której para wspólnie wybiera pierścionek zaręczynowy. To prosty sposób, aby uniknąć niewłaściwego zakupu. Warto również skorzystać z porady jubilera, który znając przedział cenowy, z pewnością pomoże wybrać ten jeden wyjątkowy pierścionek zaręczynowy.  

Zobacz też:

Już nie szorty. W tym roku modne będą spodnie w stylu Julii Wieniawy

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ślub | wesele | związek