Reklama
Reklama

Kiedy kupić obrączki ślubne? Wybierając ten termin możesz sporo zaoszczędzić

Zakup obrączek ślubnych to jeden z najważniejszych wyborów, przed jakim stają przyszli nowożeńcy. Jest to przecież element biżuterii, który będzie towarzyszył im każdego dnia, więc nie tylko musi dobrze wyglądać, ale i odznaczać się wyjątkową trwałością. Wybór odpowiedniej obrączki to niemały wydatek. Na szczęście przez pewien czas w roku możemy liczyć na nieco niższe ceny. Sprawdź, kiedy najlepiej kupować obrączki, aby zaoszczędzić.

Obrączki ślubne to symbol miłości, który zostaje z małżonkami do końca życia, więc ich wybór powinien być dokładnie przemyślany. Na początku warto ustalić budżet, który planujemy przeznaczyć na zakup obrączek. Jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić, powinniśmy udać się do jubilera w określonych miesiącach, gdy ceny są niższe. Podpowiadamy, jak i kiedy kupować obrączki.

Jak wybrać obrączki ślubne?

Wybór obrączek to bardzo ważna decyzja, ponieważ będą one zdobić nasze palce przez całe życie, dlatego powinien być to przemyślany i rozsądny zakup. Przede wszystkim, warto się zastanowić nad ich stylistyką. Obecnie na rynku, najczęściej możemy spotkać:

  • obrączki klasyczne — są one dobrym wyborem, jeżeli chcemy, aby zarówno mąż, jak i żona mieli obrączki utrzymane w tej samej stylistyce. Możemy również dodać mały akcent, zdobiąc kobiecą wersję dodatkowymi kamieniami, a męską pozostawiając prostą, bez dodatków.
  • obrączki minimalistyczne — jest to najprostszy rodzaj obrączek, idealny dla par, które stawiają na prostotę w biżuterii. Ważnym aspektem jest także uniwersalność takiego rozwiązania, ponieważ obrączki będą się świetnie prezentowały, nawet pomimo upływu czasu, ze względu na swoją ponadczasowość.  
  • obrączki niestandardowe — to obrączki o oryginalnym charakterze, artystyczne oraz często nietypowo zdobione. Coraz częściej można zobaczyć obrączki dwukolorowe lub nawet drewniane.

Ile kosztują obrączki ślubne?

Podstawowym pytaniem, jakie zadaje sobie Para Młoda przed zakupem obrączek, jest to, ile one kosztują. Jednak ciężko w tym przypadku podać jedną cenę, ponieważ jest to zależne od wybranego przez nas wariantu.

W cenę wchodzi nie tylko rozmiar obrączek, ale to z czego zostały wykonane i czy wyróżnia je coś szczególnego, a także czy np. dołączamy do niej diamenty. Mimo wszystko można uogólnić, że ceny obrączek ślubnych, to w przypadku:

  • białego złota -komplet kosztuje około 700 do 1600 zł.
  • żółtego złota - komplet obrączek to koszt od 800 do 1500 zł  W przypadku dodatkowych zdobień cena wyniesie od 1100 do nawet 2300 zł.
  • różowego złota -koszt kompletu obrączek to 2000-3500 zł.
  • platyny - bez zdobień zapłacimy od 4600 do 11 000 zł za komplet. Natomiast, gdy chcemy wersję zdobioną, zapłacimy już 8500 do 22 000 zł.
  • tytanu - komplet tytanowych obrączek kosztuje od 350 do 2600 zł.

Kiedy obrączki ślubne są najtańsze?

Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na, to kiedy obrączki ślubne są najtańsze. Dzięki temu na pewno zaoszczędzimy i będziemy mogli skorzystać z korzystniejszych ofert.

Wobec tego powinniśmy wiedzieć, że sezon ślubny kończy się we wrześniu, a kolejny zaczyna się dopiero z początkiem następnego rok. Oznacza to więc, że najlepiej kupować obrączki na przełomie października i listopada, kiedy ich ceny są zazwyczaj najkorzystniejsze.

Obrączka ślubna - jaką próbę wybrać?

Wybierając obrączkę ślubną, powinniśmy także wiedzieć, jaka próba najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Odpowiada ona między innymi za wytrzymałość oraz estetykę biżuterii.

W przypadku złota najczęściej wybieraną próbą jest 585, która gwarantuje wysoką trwałość przy codziennym noszeniu obrączki. Świetnie sprawdza się także obrączka próby 750, która ma jednak mocne zabarwienie spowodowane wysoką zawartością złota. Inną opcją jest próba 333, która ma większą zawartość innych metali, co sprawia, że ma wyższą trwałość próba 585. Jednak jej minusem jest to, że trzeba ją często polerować, ponieważ po pewnym czasie ulega ciemnieniu.

Natomiast, gdy zdecydujemy się na platynę, najlepszym wyborem będzie próba 950, która zagwarantuje 95% zawartości platyny w stopie. Sprawi to, że nasze obrączki będą niezwykle trwałe. Jednak jest to dość kosztowne rozwiązane. Tańszą opcją jest miększa próba platyny - 600.Zobacz też:

W PRL-u używała go każda kobieta. Sekret gładkiej skóry za mniej niż 5 złotych

To imię pochodzi ze Skandynawii i kiedyś było bardzo popularne. Dziś powoli zanika

Nie tylko do ciasta. Rozgnieć widelcem i nałóż na twarz, a cera ci podziękuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ślub | wesele