Reklama
Reklama

Chcesz uniknąć zmarszczek i na dłużej zachować młody wygląd? Zwróć uwagę, na czym śpisz 

Prawidłowa pielęgnacja to podstawa, jeśli chodzi o zdrowy i promienny wygląd skóry przez długie lata. Mowa tutaj nie tylko o dobrze dobranych kosmetykach, ale również o nawykach. Jednym z nich jest zwracanie uwagi na prawidłową pozycję podczas snu. Nie bez znaczenia pozostaje również to, na czym śpimy. Dowiedz się więcej na temat zmarszczek sennych oraz tego, jak można ich uniknąć.

Wiele kobiet dokłada wszelkich starań, aby jak najdłużej zachować młody wygląd skóry i zatrzymać powstawanie zmarszczek. Tak więc chętnie stosowane są kosmetyki oraz licznie dostępne zabiegi kosmetyczne. W tym wszystkim ważne są również prawidłowe nawyki. Okazuje się, że wpływ na wygląd skóry ma nawet to, w jakiej pozycji śpisz oraz na czym. 

Prawidłowy sen a wygląd skóry  

Dobry sen wpływa na wszystkie funkcje życiowe. Zmęczenie odczuwane jest więc w każdym aspekcie życia. Zapewnienie odpowiedniej ilości snu jest ważne również dla skóry. Ale to nie wszystko. Ze snem związane są tak zwane zmarszczki senne, które pojawiają się, gdy śpimy na boku lub na brzuchu. Co o nich wiadomo?  

Poprzez wciskanie twarzy w poduszkę po przebudzeniu można zauważyć na twarzy widoczne ślady. U młodych osób znikają, lecz wraz z wiekiem będą odznaczać się na twarzy dłużej, tworząc zmarszczki głębokie.  

Ludzka głowa, która opada bezwładnie, może ważyć nawet 5 kg. To spore obciążenie dla zmęczonej i często odwodnionej skóry twarzy, które może skutkować pojawieniem się zmarszczek sennych. Wobec tego warto zwrócić uwagę nie tylko na pozycję snu, ale również na rodzaj poduszki.  

Zobacz również: Co wieczór jedz po 2 łyżki. Szybko pożegnasz problemy z zasypianiem

Jak spać, żeby uniknąć zmarszczek? 

Spanie na boku bądź na brzuchu to ulubiona pozycja sporej ilości osób. Niestety przyczynia się ona do powstawania niechcianych zmarszczek sennych. Skóra twarzy wciskana jest w poduszkę, przez co traci swoją elastyczność. Chcąc zachować młody wygląd skóry na dłużej, warto unikać spania w tych pozycjach.  

Jako że może być to dość trudnym zadaniem, warto również zwrócić uwagę na to, na czym leży głowa podczas snu. Odpowiednia poduszka zdecydowanie może być skutecznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o uniknięcie memicznych zmarszczek sennych.  

Ważne, aby poduszka była odpowiednio wysoka oraz sprężysta. Jej rolą powinno być prawidłowe podparcie szyi i głowy, które w rezultacie ma zapobiegać wciskaniu skóry twarzy w poduszkę. Wraz z unikaniem spania w pozycji na brzuchu może to skutecznie doprowadzić do zminimalizowania ryzyka powstania zmarszczek sennych. 

Zobacz też:

Spódnica Pauliny Sykut-Jeżyny to hit lata. Idealna na komunię i chrzciny

Ten manicure budzi kontrowersje. Nosi go Julia Wieniawa

Samoopalacz zostawił zacieki? Wystarczą 2 składniki z kuchennej szafki, by szybko go zmyć

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja