Reklama
Reklama

Wiesz, co oznaczają najpopularniejsze imiona? 8/12 to świetny wynik [QUIZ]

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwy. Trendy to jedno, ale zanim podejmiesz decyzję, jak nazwać córkę lub syna, powinieneś upewnić się, że na pewno odpowiada ci znaczenie wybranego imienia dla chłopca lub dziewczynki. Zrób nasz quiz, odpowiadając na 12 krótkich pytań i dowiedz się, co oznaczają najpopularniejsze imiona dla dzieci, które były najchętniej nadawane przez rodziców w pierwszej połowie 2023 roku!

Rodzice wybierający imię dla dziecka mają do podjęcia odpowiedzialną decyzję. Jeżeli wkrótce zostaniesz ojcem lub matką, na pewno bardzo stresujesz się tym wyborem. Przecież twój potomek będzie nazywał się tak przez całe życie. Większość Polaków wybierając imię dla córki lub syna, bierze pod uwagę takie czynniki jak: najnowsze trendy, zdanie rodziny oraz to, czy dane imię dla dziecka po prostu im się podoba. 

Coraz więcej osób zapoznaje się również ze znaczeniem imion dla dzieci tak, aby mieć pewność, że to wybrane na pewno będzie pasować do ich córki lub syna. Jeżeli interesujesz się tematem, to na pewno wiesz, co oznaczają najpopularniejsze imiona dla dzieci, które robią obecnie furorę na porodówkach.  A jeśli nie, to teraz masz okazję poszerzyć swoją wiedzę. 

Najczęściej nadawane imiona w pierwszej połowie 2023 roku - dla dziewczynek i chłopców

Wśród sześciu najpopularniejszych imion dla dziewczynki w pierwszej połowie 2023 roku najwyżej uplasowała się Zofia. Tuż za nią znalazły się Zuzanna i Laura. Poza nimi rodzice docenili również imiona żeńskie: Hanna Maja czy Julia. 

Za to, chodzi zaś o najpopularniejsze imiona dla chłopców, to w pierwszej połowie 2023 roku bezkonkurencyjny okazał się... Nikodem. Na drugim miejscu znalazł się dawny faworyt, Antoni, a na trzecim Jan. Tylko trochę mniejszym zainteresowaniem cieszyły się takie imiona męskie jak: Aleksander, Franciszek czy Leon.

Sprawdź: Ciociowo-babcine imię znów wraca do łask. W PRL-u robiło furorę na porodówkach

QUIZ: jak dobrze znasz najpopularniejsze imiona dla dzieci pierwszej połowy 2023 roku?

Skoro wiesz już, które imiona robiły furorę na porodówkach, sprawdź się w naszym quizie. Dzięki temu przekonasz się, czy potrafisz odgadnąć znaczenie wszystkich najchętniej nadawanych imion dla dzieci w pierwszej połowie 2023 roku. I wiedz, że 8/12 to naprawdę świetny wynik!

Czytaj również: "Księżycowe imię" dla dziewczynki. Pokochali je nie tylko fani Harry'ego Pottera

Zobacz też:

Te rzeczy w PRL-u chciał mieć każdy. Sprawdź, czy pamiętasz, do czego służyły [QUIZ]

Jeśli masz 10/10, jesteś partnerem idealnym dla każdej kobiety. Sprawdź się w naszym quizie

Wakacyjne stolice Europy - znasz je wszystkie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzina | parenting | ciąża