Reklama
Reklama

​Żółte plamy pod pachami niszczą twoje koszule? Ta domowa mieszanka usunie je w pół godziny

Nawet najlepsze ubrania nie będą się prezentować luksusowo, gdy pod pachami pojawią się nieestetyczne żółte plamy. Co więcej, w niektórych przypadkach nawet drogie detergenty na nic się nie przydadzą. Jak zwykle w takim przypadku na pomoc przychodzą domowe sposoby. Sprawdź, jak szybko i łatwo pozbyć się żółtych plam spod pach.

Przez długi czas jedynym winowajcą żółtych plam pod pachami był pot, a także nieskuteczny antyperspirant. Jednak od pewnego czasu wiadomo już, że przyczyn może być znacznie więcej. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić.

Dlaczego na ubraniach pojawiają się żółte plamy?

Żółte plamy na ubraniach, w szczególności białych, mogą się pojawiać z wielu względów. Do najczęstszych przyczyn ich powstawania zaliczamy:

  • dym nikotynowy,
  • niedokładne płukanie,
  • niewłaściwe pranie,
  • pot,
  • zbyt częste wybielanie.

Wystarczy, że zaistnieje jeden z tych czynników, a już na naszych ubraniach mogą pojawić się żółte plamy. Kumulacja tych przyczyn może prowadzić do zaistnienia jeszcze bardziej widocznego efektu. Dlatego warto działać od razu, gdy zauważymy takie zanieczyszczenia. Na szczęście z pomocą przychodzi nam szybki, prosty, ale niezwykle efektywny sposób, do którego wykonania potrzebne będą jedynie trzy składniki, które znajdziemy w każdym domu.

Sprawdź również: Masz zimno w domu? Koniecznie zrób to z oknami, a ciepło przestanie uciekać

Wystarczą 3 składniki, by usunąć żółte plamy z ubrań

Ten domowy sposób najlepiej sprawdzi się na białych ubraniach, jednak nie oznacza to, że nie można go wypróbować również na tych kolorowych. Warto jednak wypróbować przygotowaną papkę na małym kawałku materiału, by zobaczyć czy nie zniszczy naszego ubrania. Do przygotowania mieszanki potrzebne będzie:

  • 2 łyżki wody utlenionej,
  • 2 łyżki sody oczyszczonej,
  • 2 łyżki wody.

Wszystkie składniki mieszamy w miseczce do ich połączenia. Następnie nakładamy papkę na żółtą plamę i zostawiamy na około 20 minut. Po tym czasie wkładamy ubranie do pralki i pierzemy tak, jak zwykle. Jeśli po jednym razie nie uzyskamy oczekiwanych efektów, powtórzmy zabieg przed następnym praniem.

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki