Reklama
Reklama

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

Na polskich lotniskach można zauważyć nowy trend. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób podróżujących samolotem owija swoje walizki folią spożywczą. Gdy dowiesz się dlaczego ludzie to robią, przed kolejną podróżą zrobisz tak samo. Nie chodzi bowiem jedynie o zabezpieczenie torby podróżnej.

Folia spożywcza w sklepie kosztuje tylko kilka złotych, a ma wiele cennych zastosowań. Wiadomo, że można pakować do niej kanapki, jednak poza zabezpieczeniem żywności przed wyschnięciem możesz ją wykorzystać również do rozbijania mięsa i ocieplania sadzonek roślin. 

To jednak dopiero początek tego, do czego może się przydać ten produkt. Od niedawna na lotniskach panuje bowiem nowy trend. Turyści masowo owijają walizki folią spożywczą i, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to absurdalne, mają ważne powody, aby to robić. 

Dlaczego turyści owijają walizki folią spożywczą? Najczęściej dla ochrony

Na polskich lotniskach można zauważyć ostatnio coraz więcej walizek owiniętych folią spożywczą (niektóre porty lotnicze oferują nawet taką usługę za opłątą). Tak przygotowane bagaże przypominają trochę wrapy. 

Wyglądają zabawnie, ale turyści nie zabezpieczają ich tak bez powodu. Nie chodzi wyłącznie o ochronę materiału, z którego wykonana jest torba, (choć oczywiście to również jest ważne), ale również o bezpieczeństwo znajdujących się wewnątrz niej przedmiotów. 

Może cię zainteresować: Prasowanie przestanie być czasochłonne i męczące. Wystarczy ten jeden przedmiot

Walizki owinięte folią spożywczą rzadziej kuszą złodziei

Folia spożywcza skutecznie chroni walizkę przed zabrudzeniem i zadrapaniem. Przede wszystkim jednak utrudnia dostęp osobom trzecim do jej zawartości, a to znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży, podrzucenia nielegalnych przedmiotów czy substancji. 

Jeżeli złodziej będzie próbował dostać się do tak owiniętej walizki, ślady niepożądanej interwencji będą widoczne od razu, ponieważ folia będzie porozrywana. To umożliwi szybką reakcję pracowników lotniska. Doświadczenie osób pracujących w portach lotniczych pokazuje jednak, że złoczyńcom rzadziej chce się włamywać do takich walizek. Najprawdopodobniej po prostu nie chce im się wkładać wysiłku w zdejmowanie zabezpieczenia. 

Czytaj również: Zrób kulkę z folii aluminiowej i zanieś do łazienki. Lepszego środka czyszczącego nie znajdziesz

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | podróż samolotem