Reklama
Reklama

Prasowanie przestanie być czasochłonne i męczące. Wystarczy ten jeden przedmiot

Czasem niewielka zmiana jest w stanie znacznie usprawnić jakiś proces. Warto więc posłużyć się pewnym prostym produktem, by skrócić i przyspieszyć znienawidzoną przez wiele osób czynność, jaką jest prasowanie. Czego użyć i w jaki sposób, by rzeczy prasować szybciej i bez wysiłku? Podpowiadamy.

Prasowanie to czynność, której wiele osób nie lubi. Przy pomocy żelazka usuwamy z tkanin niechciane zagniecenia. Często jest to jednak praca żmudna, która długo trwa, a po przewróceniu rzeczy na drugą stronę, proces trzeba zaczynać od nowa. Istnieje jednak sposób, by go przyspieszyć. Pewien popularny produkt, używany w kuchni, może pomóc także przy prasowaniu. O co dokładnie chodzi?

Załóż folię aluminiową na stelaż. Tak przyspieszysz prasowanie

Istnieje pewien trik, dzięki któremu prasowanie będzie zdecydowanie szybsze i prostsze. Wyprasowanie nawet najbardziej uciążliwej rzeczy zajmie mniej czasu, jeśli wspomożemy się... folią aluminiową. Uznawana jest za kuchenny gadżet, ale można ją wykorzystać również w inny sposób.

Wystarczy zdjąć pokrowiec z deski do prasowania, pokryć stelaż warstwą folii (ważne, by zrobić to błyszczącą stroną do góry), a następnie ponownie założyć na deskę materiałowy pokrowiec. Sposób wydaje się dziwny, ale naprawdę działa — różnicę można odczuć już przy pierwszym prasowaniu. 

Czytaj też: Myjesz samochód tym środkiem? Przestań, zanim uszkodzisz lakier 

Zmiękczysz materiał i pozbędziesz się kamienia. Tego użyj w czasie prasowania

Dlaczego folia aluminiowa poprawi jakość prasowania i sprawi, że potrwa ono krócej? Właściwie nałożona na stelaż folia będzie zatrzymywać ciepło i odbijać je w taki sposób, iż ubrania jednocześnie będą prasowane z obu stron.

Prasowanie można też przyspieszyć, wlewając do żelazka nie tylko wodę destylowaną, ale również sekretny składnik, który zmiękczy materiał. Pokryje też ubrania świeżym, rześkim zapachem, dzięki któremu przyjemnie będzie je nosić. Składnik ten bardzo często mamy w domu, w kuchni. To sok z cytryny, którego 2-3 łyżki dodajemy na każde 100 ml wody destylowanej. Przy okazji kwaśny sok usunie osad, zebrany wewnątrz kanalików w żelazku. To rewelacyjny, naturalny sposób, by pozbyć się z urządzenia kamienia. 

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby