Reklama
Reklama

Zielony nalot na balkonie przestanie być problemem. W ten sposób szybko się go pozbędziesz

Mech zachwyca urodą w lesie, lecz niekoniecznie na tarasach i balkonach. Uciążliwy chwast ekspresowo rozprzestrzenia się na budynku, sprawiając, że jego powierzchnia staje się śliska i nieestetycznie wygląda. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, aby pozbyć się tego problemu. Zastosuj te produkty z kuchennej szafki, a ekspresowo usuniesz roślinę i zapobiegniesz jej ponownemu wyrastaniu.

Mech na tarasach i balkonach jest poważnym problemem, ponieważ szybko się rozprzestrzenia. Niełatwo jest usunąć go samodzielnie. Na szczęście nie jest to niemożliwe. Jeszcze nim wiosna na dobre rozgości się w Polsce, pozbędziesz się uciążliwego chwastu i to bez wydawania pieniędzy na szkodliwą chemię ze sklepu. 

Oto najlepsze domowe sposoby na zwalczanie mchu. Te naturalne preparaty przygotujesz w 5 minut z produktów, które masz w swoim mieszkaniu, a efekt będzie nie gorszy niż po zabiegu z wykorzystaniem profesjonalnej myjki wysokociśnieniowej.

Mech na balkonie i tarasie przestanie być problemem. Tylko obficie polej go tym

Jeśli zielonego mchu na balkonie i tarasie jest niewiele, możesz pozbyć się go za pomocą skrobaka czy drucianej szczotki. Przy większych powierzchniach takie usuwanie chwastów będzie jednak niezwykle męczące i czasochłonne. 

Na szczęście istnieje alternatywa w postaci roztworu słonej wody. Aby go przygotować, zmieszaj sól i wodę w proporcjach 1:3 (trzy części wody na jedną soli), wymieszaj preparat i polej nim zazielenione obszary. Miejsca mocniej zarośnięte mchem, posyp dodatkowo suchą solą. Zabieg powtarzaj co 3-4 tygodnie.

Nie tylko słona woda. Tymi domowymi sposobami też usuniesz zielonym nalot

Domowych sposobów na usunięcie mchu jest jednak więcej. Jednym z najskuteczniejszych preparatów, które możesz przygotować samodzielnie we własnym mieszkaniu, jest... ocet. Produkt z kuchennej szafki zawiera kwas, który po zmieszaniu z wodą w proporcjach 2:1, musisz wylać na uciążliwe chwasty. Zadziała na nie, parząc je, a tym samym spowoduje ich uschnięcie i obumarcie.   

Aby pozbyć się zielonego nalotu szpecącego balkon czy taras, możesz wykorzystać również sodę oczyszczoną. Zawiera ona wodorowęglan sodu, który usunie niechciane rośliny i pomoże ci pozbyć się z powierzchni nieestetycznych plam bez ich uszkodzenia. Po prostu posyp sodą wilgotny mech i pozostaw ją tak na jedną dobę, a później zamieć balkon i umyj go wodą. 

Może cię zainteresować: Zmieszaj z wodą i spryskaj kąty w mieszkaniu. Pająki będą uciekać z domu w zawrotnym tempie            

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie | czyszczenie | balkon