Reklama
Reklama

Zerwij podczas spaceru i zaparz pyszną herbatę. Pozwoli ci szybciej zasnąć i rozświetli skórę

Naturalne sposoby dbania o swoje ciało są coraz bardziej popularne. Warto więc podczas wiosennych spacerów uważnie się rozglądać, ponieważ możemy zerwać coś, co przyczyni się do poprawy naszej kondycji zdrowotnej, a także wpłynie na nasz wygląd. Mowa o forsycji. Sprawdź, dlaczego warto przygotowywać z niej napar i jak wpłynie ona na nasz organizm

Poszukując naturalnego sposobu na poprawę zdrowia, a także stanu skóry, jak i chcąc znaleźć remedium na bezsenność oraz stres, warto sięgnąć po forsycję i przygotować z niej odżywczy napar. Dzięki niemu wesprzemy swój organizm na wielu płaszczyznach. Podpowiadamy, jak zrobić herbatę z forsycji.

Dlaczego warto pić herbatę z forsycji? Ma ona wiele cennych właściwości

Regularne picie herbaty z forsycji może przynieść wiele korzyści dla naszego organizmu. Jest to świetny napój dla osób, które na co dzień zmagają się ze stresem lub bezsennością, ponieważ herbata ta działa relaksująco, łagodzi napięcie oraz ułatwia zasypianie.

Oprócz tego działa ona wzmacniająco na odporność, ponieważ kwiaty forsycji zawierają witaminę C oraz rutynę. Tym samym wspomagają one organizm w walce z infekcjami. Dodatkowo zawartość flawonoidów, takich jak kwercetyna czy rutyna, pomagają wzmocnić naczynka krwionośne oraz uelastyczniają skórę. Warto również wspomnieć, że herbata ta może skutecznie poprawić stan ogólny naszej cery, zwłaszcza gdy mowa o skórze dojrzałej. Jest to możliwe dzięki działaniu antyoksydacyjnym oraz wspieraniu produkcji kolagenu.

Co więcej, forsycja pomaga w neutralizowaniu wolnych rodników, które uszkadzają komórki skóry i przyspieszają procesy starzenia. W dodatku rutyna obecna w kwiatach rośliny wspiera funkcjonowanie naczyń włosowatych, co pozwala poprawić wygląd skóry naczynkowej oraz ułatwia jej oczyszczanie.

To jedynie kilka z licznych zalet picia tego naparu. Forsycja może także działać m.in. przeciwzapalnie oraz przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Potrafi także skutecznie obniżać poziom cukru we krwi oraz działa moczopędnie.

Jak zbierać kwiaty forsycji? Zwróć uwagę na ten aspekt

Zanim jednak przygotujemy naszą herbatę z forsycji, musimy zebrać jej kwiaty. Istotne jest, ab y zrobić to w sposób właściwy, by napar mógł wpłynąć pozytywnie na nasz organizm. Przede wszystkim unikajmy zbiorów w pobliżu ruchliwych dróg, ponieważ kwiaty w tym miejscu będą zanieczyszczone. Lepiej pozyskiwać je z roślin, które wzrastają na terenach wiejskich oraz w lasach.

Kwiaty należy zbierać w suche i słoneczne dni, robiąc to przed południem, gdy są one w pełni rozwinięte. Dzięki temu zachowają one największą ilość właściwości prozdrowotnych. Kwiaty pojawiają się na roślinie od marca i w przypadku niektórych odmian utrzymują się nawet do połowy maja. Zależne jest to jednak od pogody. W przypadku jednak gdy forsycje w naszej okolicy już przekwitły, to możemy je po prostu zakupić w sklepach z ziołami.

Czytaj również: Ubrania i ręczniki będą mięciutkie, jak w hotelu. Wystarczy, że dodasz do prania to

W jaki sposób przygotować herbatę z forsycji? O tym musisz pamiętać

Chcąc przygotować herbatę z forsycji, możemy użyć samodzielnie zebranych i ususzonych kwiatów lub je zakupić. Na jedną filiżankę naparu wystarczą nam 2 łyżeczki suszonych kwiatów forsycji. Zalewamy je wodą o temperaturze około 80 stopni Celsjusza. Unikajmy stosowania wrzątku, ponieważ zniweluje on cenne składniki zawarte w roślinie.

Po zalaniu kwiatów wodą parzymy je przez około 10 minut. Uważajmy jednak, aby nie przekroczyć tego czasu, ponieważ napar stanie się zbyt gorzki. W trakcie parzenia warto przykryć filiżankę, aby nie utracić aromatu naparu. Herbatę należy spożywać 1-2 razy dziennie, nie przekraczając tej dawki, ponieważ mogłoby to doprowadzić m.in. do problemów żołądkowych.

Zobacz też:

Moja babcia zawsze tak wybielała tkaniny. Zrób to z białą koszulą, a będzie jak nowa

Skandynawski hit lepszy od skyra i jogurtu. Jedz, a schudniesz i jelita ci podziękują

Nie kupuj nowego materaca. Wystarczy, że wyczyścisz swój tym tanim patentem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | zdrowie