Reklama
Reklama

Zapomnij o poszarzałych skarpetkach. Wystarczy, że włożysz to do pralki, a będą śnieżnobiałe

Szarzejące białe skarpetki to problem, który znajmy wszyscy. Po jakimś czasie tracą one swój blask i wyglądają po prostu źle. Podobnie jest ze wszystkimi ubraniami w tym kolorze. Jednak jeden domowy trik sprawi, że przywrócisz im pierwotną biel. Nie musisz sięgać po drogie wybielacze.

Białe skarpetki pierz z tym kuchennym odpadkiem 

Aby skarpety odzyskały śnieżną biel, najlepiej zacznij reagować wcześniej. Wtedy masz większą szansę na osiągnięcie sukcesu. Domowym sposobem stosowanym przez nasze babcie do wybielenia skarpetek były... skorupki od jajek. Najpierw dokładnie je umyj, pokrusz i wrzuć do lnianego woreczka. Całość włóż do pralki razem z ubraniami i wypierz.  

Skorupki od jajek mają właściwości wybielające. Sprawdzą się szczególnie w przypadku osób, dla których chemiczne wybielacze są zbyt drażniące. Z pewnością taki sposób ich wykorzystania będzie zgodny z zasadami zero waste.  

Czytaj też: Moja babcia mrozi obierki z ziemniaków. Nie uwierzysz, do czego je wykorzystuje

Jak jeszcze wybielić poszarzałe skarpetki? 

Jest kilka innych domowych sposobów na przywrócenie ubraniom śnieżnej bieli. Potrzebne produkty z pewnością masz w kuchni lub w apteczce. Oto patenty na wybielenie poszarzałych skarpetek:  

  • Aspiryna: wrzuć około siedmiu tabletek do pralki, a wyciągniesz z niej białe pranie;  
  • Woda utleniona: do dozownika na płyn do płukania w pralce wlej pół szklanki wody utlenionej. Następnie włącz normalny cykl prania;  
  • Soda oczyszczona: wrzuć zawartość jednej torebki sody do dozownika na proszek, dosyp proszku i włącz pranie. Nie tylko wybielisz skarpetki, ale pozbędziesz się kamienia z wnętrza pralki;  
  • Ocet: szklankę octu wlej do pralki do przegródki na płyn do płukania. Twoje pranie będzie nie tylko białe, ale również miękkie i pozbawione bakterii. W miejsca bardzo zabrudzone wetrzyj ocet przed praniem i pozostaw na kwadrans. Potem normalnie upierz.  
  • Sól kuchenna: zanurz poszarzałe skarpety na noc w roztworze wody z solą. W czterech litrach ciepłej wody rozpuść siedem łyżek soli kuchennej. Rano wypierz skarpety w pralce.  

Powyższe domowe sposoby na wybielanie skarpet są korzystne dla środowiska, ale również dla twojej skóry. Te naturalne składniki z pewnością jej nie podrażnią, co jest dobrą wiadomością szczególnie dla alergików.  

Zobacz też:

Ten napar odmładza i wzmacnia organizm. Możesz go pić zamiast herbaty

To najlepsza mąka do ciasta drożdżowego i do pizzy. Wyjdą miękkie i puszyste

Tak szybko wyczyścisz drewniane meble i nie uszkodzisz ich faktury. Wystarczy filiżanka tego napoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie