Reklama
Reklama

Zapomniałaś kupić tabletki do zmywarki? Wystarczą 3 produkty i tacka do lodu, by zrobić własne

Nie martw się, jeśli zapomniałaś kupić tabletek do zmywarki, a twój zlew jest pełny brudnych naczyń. Nie musisz koniecznie wracać po kapsułki do sklepu, bo skuteczny środek czyszczący przygotujesz samodzielnie w domu z trzech prostych składników włożonych do... tacki do lodu. Ich wymieszanie nie zajmie ci więcej, niż minutę, a po godzinie spędzonej w zamrażarce będą gotowe do użycia.

Mycie naczyń w zlewie powoli odchodzi do lamusa, ale za jedno opakowanie za tabletkami do zmywarki w sklepie trzeba zapłacić od 40 do nawet 150 złotych. Wiele zależy od pojemności, ale nawet przy zakup niewielkiej ilości kapsułek może mocno nadwyrężyć domowy budżet. Nie musisz jednak wydawać fortuny na chemię w sklepie. 

Najlepsze domowe tabletki do zmywarki możesz zrobić ekspresowo z trzech prostych składników. Dzięki nim twoje brudne naczynia znów będą lśnić.

Domowe tabletki do zmywarki z 3 produktów. Nie zawierają chemii

Jeśli planujesz ograniczyć zużycie chemii, do mycia naczyń w zmywarce możesz użyć domowych tabletek z trzech naturalnych produktów, które na pewno trzymasz w kuchennej szafce. 

Potrzebujesz jedynie takich składników jak:

  • ocet - 1 łyżka
  • soda oczyszczona - 1 szklanka
  • kwasek cytrynowy - 0.5 szklanki

Zmieszaj sodę oczyszczoną z kwaskiem cytrynowym, a później dodaj do nich również ocet i wymieszaj całość powoli tak, by składniki nadmiernie się nie spieniły. Ostrożnie przelej mieszankę do pustej tacki na lód i włóż ją do zamrażarki na całą noc. Rano twoje domowe tabletki do zmywarki będą gotowe. Wystarczy je po prostu wycisnąć.

Może cię zainteresować: Szybko usuniesz zalegający w zmywarce tłuszcz. Wystarczy ten produkt i jedno płukanie                 

Tak też możesz zrobić własne tabletki do zmywarki. Przygotuj płyn do mycia naczyń

Jest jeszcze jeden, mniej ekologiczny przepis na domowe tabletki do zmywarki, które jednak świetnie doczyszczają naczynia. Możesz je zrobić w kryzysowym momencie, kiedy zabraknie ci sklepowych kapsułek, a zlew będzie pełny brudnych naczyń. Podobnie jak poprzednio, do ich przygotowania potrzebujesz tacki na kostki lodu i trzech produktów.

Tym razem są to takie składniki jak:

  • płyn do mycia naczyń
  • nabłyszczasz
  • soda oczyszczona

Do foremki wlej płyn do mycia naczyń, a później dodaj niewielką ilość nabłyszczacza. Ostatnim produktem, który będzie ci potrzebny, jest soda oczyszczona, którą powinnaś posypać zmieszane w przegródkach płyny po to, by podzielić kapsułki na sztuki. Tackę włóż na kilka godzin do zamrażarki, a później po prostu wyciągnij kostki i użyj ich.

Czytaj również: Moja teściowa wkłada do lodówki papierki po zużytym maśle. Sprytne, do czego ich później używa

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie