Reklama
Reklama

Zamiast wlewać do szklanki, wetrzyj w muszlę toalety. Biel będzie raziła po oczach

Biała muszla w toalecie to wizytówka każdego mieszkania. Warto ją więc regularnie myć i to nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim przez wzgląd na higienę. Profesjonalne środki czyszczące w sklepach bywają drogie, a opary z nich mogą zaszkodzić zdrowiu, ale istnieje również tani i prosty domowy sposób na czystą toaletę. Musisz jedynie przetrzeć ubikację gąbką nasączoną popularnym napojem.

Jeżeli regularnie korzystasz ze sklepowych środków do czyszczenia toalety, to na pewno dobrze wiesz, że ich kupowanie wiąże się ze sporym wydatkiem. Mogą kosztować nawet 40-60 złotych za jedno opakowanie, zawarta w nich chemia może szkodzić zdrowiu, a ze skutecznością bywa różnie. 

Z tego powodu coraz więcej osób próbuje czyścić muszlę domowymi sposobami. Polacy chętnie myją ubikację mieszanką octu, soli i płynu do prania, która usuwa zacieki, żółty osad i świetnie odświeża WC. Nie jest to jednak jedyna metoda, którą warto stosować. Zaskakująco dobry efekt może bowiem przynieść również nacieranie toalety popularnym napojem.

Domowy sposób na czystą toaletę. Brudna muszla będzie lśniła czystością

Wyciągnij z lodówki napój typu cola. Nie wlewaj go jednak do szklanki, tylko wykorzystaj go do umycia brudnej toalety. Jednym z głównych składników popularnego napoju jest bowiem kwas ortofosforowy. Zawiera on również kwas węglowy i kwas cytrynowy, a to czyni go rewelacyjnym środkiem czyszczącym.

Po prostu otwórz butelkę albo puszkę i wlej colę do muszli, rozprowadzając płyn równomiernie po całej powierzchni. W takim stanie pozostaw ubikację na godzinę, a później standardowo wyszoruj toaletę szczotką do WC i spłukaj wodą. Dla lepszego efektu po możesz również odczekać całą noc, albo nałożyć colę na gąbeczkę i pocierać nią osad w toalecie. 

Może cię zainteresować: Wetrzyj w kran, a będzie lśnił jak lustro. Zapomnisz o osadzie i kurzu

Nie tylko cola. Do czyszczenia toalety przyda ci się również... pasta do zębów

Jeżeli jednak czyszczenie toalety colą nie wydaje ci się dobrym pomysłem, do umycia muszli możesz wykorzystać również pastę do zębów. Wystarczy, że połączysz 4 łyżeczki preparatu w połączeniu z 2 łyżeczkami płynu do płukania ust i odrobiną żelu do WC, a stworzysz gęstą pastę, która odświeży i usunie zacieki z toalety. 

Domową mieszanką możesz również pokryć te elementy muszli, na których pojawił się kamień. Pozostaw preparat na 6-8 godzin, a później umyj toaletę szczotką i spłucz, a muszla znowu będzie lśnić idealną czystością.

Czytaj również: Wyciągnij z lodówki i natrzyj przypalone garnki. Po 5 minutach będą wyglądały jak nowe

Zobacz też:

Przypalone naczynie żaroodporne znów będzie wyglądać, jak nowe. Wlej to do środka i włóż do piekarnika

Czy poduszki można prać w pralce? Kieruj się tymi zasadami, a posłużą ci przez lata

Gotujesz jajka w ten sposób? To błąd, który pozbawia je wszystkich wartości

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki