Reklama
Reklama

Z pralki wydobywa się brzydki zapach? Te dwa składniki usuną go bez szorowania

Nieprzyjemny zapach dochodzący z bębna pralki to powszechny problem. Niestety, mimo używania proszku oraz płynów do płukania może on przechodzić na prane ubrania. Jak się go pozbyć? Wystarczą dwa tanie składniki, które prawdopodobnie każdy znajdzie w kuchni.

Brzydki zapach wydobywający się z wnętrza pralki automatycznej zazwyczaj spowodowany jest rozwijającymi się w trudno dostępnych miejscach grzybami i bakteriami. Przyczyną mogą być również resztki nierozpuszczonych kapsułek do prania.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki? Szmatki nasączone octem

Resztki detergentów, włosy oraz sierść zwierząt domowych często osadzają się w gumowym kołnierzu pralki. W tym miejscu, z powodu ciągłej wilgoci rozwijają się również najwięcej bakterii oraz grzybów. Ze względu na jego specyficzną budowę, na pierwszy rzut oka możemy nie zauważyć zanieczyszczeń. Wystarczy jednak odchylić gumę, by znaleźć winowajcę brzydkiego zapachu.

Aby skutecznie się go pozbyć, najlepiej nasączyć ściereczki z mikrofibry lub bawełny w occie, zrolować i wcisnąć w kołnierz pralki. Należy zamknąć pralkę i pozostawić ściereczki na godzinę.

Skuteczne czyszczenie bębna pralki? Wykorzystaj sodę oczyszczoną

Aby kompleksowo wyczyścić pralkę i pozbyć się brzydkiego zapachu, warto również wlać ocet do szuflad na proszek, a do bębna wsypać pół szklanki sody oczyszczonej. Po godzinie należy wyjąć ściereczki z kołnierza pralki i uruchomić program krótkiego prania w najwyższej temperaturze (bez ubrań w środku), bez wirowania. By zachować czystość pralki, czynność tę warto powtarzać przynajmniej raz w miesiącu.

Zobacz też:

Nie wylewaj wody po gotowaniu ryżu. Dzięki niej koszule będą białe, jak nigdy

​Karta Moja Biedronka. Ważny informacja dla klientów. Mają dwa wyjścia

​W twojej diecie brakuje białka? Dietetyk radzi, jak zdrowo je uzupełnić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | triki | domowe sposoby