Reklama
Reklama

Wystarczy odrobina, by białe obrusy lśniły czystością. Wydasz tylko 1,50 zł, a wszyscy będą myśleli, że są nowe

Wielkanoc to czas, kiedy nasze stoły przyozdobią świąteczne dekoracje. Śnieżnobiałe obrusy stanowią idealne tło dla festiwalu kolorów i smaków. Jeżeli jednak zauważasz, że twoje obrusy straciły swój blask przez długi pobyt w szafie, nie martw się! Przed wyrzuceniem ich na śmietnik, wypróbuj domowe sposoby na ich odświeżenie. Oto kilka prostych trików, które przywrócą obrusom niewielkim kosztem czystość i blask.

Domowe sposoby na wybielenie obrusów 

Twoje obrusy przez długie leżenie poszarzały lub pożółkły? Często tak się dzieje, kiedy w szafie nie było odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Powodem takiego stanu może być też panująca w mieszkaniu wilgoć. Zanim pobiegniesz do drogerii po środki wybielające, sięgnij po domowe sposoby na wybielenie obrusów:

  • Proszek do pieczenia - sprytny sposób na biel obrusów 

Wsyp trzy łyżki proszku do pieczenia do bębna pralki i skorzystaj z proszku do prania białych tkanin. Ten domowy sposób przywróci śnieżnobiałą czystość twoim obrusom, sprawiając, że będą prezentować się jak nowe. 

  • Soda oczyszczona - skarb z kuchni

Kuchnia kryje w sobie magiczne składniki, a soda oczyszczona to jeden z nich. Namocz obrusy w roztworze sody i wody przed praniem, a następnie użyj detergentu do prania białych rzeczy. Wybieli je to szybko i skutecznie. 

  • Kwasek cytrynowy - cytrusowy zapach czystości 

Kwasek cytrynowy to kolejny sprzymierzeniec w walce o oślepiającą biel. Wsyp dwie łyżki do bębna pralki lub zamocz obrusy w ciepłej wodzie z dodatkiem kwasku cytrynowego. Alternatywnie, sok z cytryny również świetnie sprawdzi się w tej roli, nadając obrusom delikatny cytrusowy aromat. 

  • Zsiadłe mleko - tradycyjna receptura naszych babć

Odkryj starą, ale skuteczną metodę wybielania obrusów. Zmieszaj zsiadłe mleko z wodą w proporcji 1:8 i namocz w nim obrusy na osiem godzin. Ten tradycyjny sposób nie tylko przywróci im biel, ale także sprawi, że będą niezwykle miękkie. 

Warto przyjrzeć się naszym obrusom przed świątecznymi przygotowaniami. Zastosowanie prostych, domowych trików pozwoli ci cieszyć się śnieżnobiałymi obrusami, które dodadzą elegancji twojemu świątecznemu stołowi. Magiczna moc kuchennych produktów sprawi, że spędzisz niezapomniane chwile w gronie rodziny i przyjaciół.

Zobacz też:

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie