Reklama
Reklama

Włóż folię bąbelkową do zimowych kozaków. Dzięki temu posłużą ci znacznie dłużej

Folia bąbelkowa służy przede wszystkim do ochrony delikatnych przedmiotów, które mogłyby się łatwo uszkodzić w transporcie. Później najczęściej pojedyncze bąbelki rozbijane są pod palcami, a cała folia idzie do kosza. Niewiele osób wie jednak, że mogą wykorzystać ją w inny sposób. Wsadź folię bąbelkową do kozaków, a buty będą ci dłużej służyć.

Folia bąbelkowa trafia w nasze ręce zazwyczaj wraz z różnymi przesyłkami. Po tym zwykle ją wyrzucamy, nie zdając sobie sprawy z tego, jak inaczej moglibyśmy ją wykorzystać. To ogromny błąd. Zachowaj folię z następnych paczek i włóż je do swoich kozaków. Efekt będzie zaskakujący.

Co daje wypełnienie butów folią bąbelkową?

Buty z wysoką cholewką, takie jak m.in. kozaki, wykonane z miękkiego materiału, bardzo szybko zaginają się. Pomarszczenia te wyglądają naprawdę nieestetycznie. Obuwie zaczyna sprawiać wrażenie zniszczonego, chociaż kupiliśmy je stosunkowo niedawno. Z czasem zagięcia mogą nawet pękać, przez co będą nie do odratowania.

Zamiast kupować do nich specjalne prawidła, które potrafią być bardzo drogie, wykorzystaj folię bąbelkową z odzysku. Włóż ją do nienoszonego buta, dzięki czemu nie będą się odkształcać, tworząc nieatrakcyjne zagięcia.

Czytaj także: Tak szybko wyczyścisz białe buty. Wystarczy 5 minut, a będą wyglądały jak nowe

Jak dodatkowo zadbać o kozaki?

Kozaki i inne buty zimowe są narażone na negatywne działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Na materiale regularnie osadza się śnieg, błoto lub sól. Obuwie wymaga więc regularnego czyszczenia. Warto je również odpowiednio impregnować, żeby zniwelować wpływ zabrudzeń na żywotność materiału.

Po zimie buty z wysoką cholewką zabezpieczmy, wypełniając je folią bąbelkową. W efekcie tak schowane do pudełka, bez żadnych szkód przetrwają do następnego sezonu. Nie będą mieć możliwości odkształcenia się i po wielu miesiącach będą wyglądać jak nowe.

Do czego jeszcze wykorzystać folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa sprawdzi się nie tylko do wypełniania butów. Nie warto jej wyrzucać także ze względu na to, że stanowią świetne wypełnienie do torebek wykonanych z delikatnych materiałów. Tak samo, jak w przypadku obuwia, zapobiegnie odkształcaniu tkanin.

Folię bąbelkową można wykorzystać zarazem do wyłożenia szuflad w lodówce. Materiał, na którym będziemy kłaść świeże owoce i warzywa, zmniejszy ryzyko uszkodzenia plastikowych części lodówki.

Zobacz też:

Chcesz uniknąć wysokiego mandatu? Upewnij się, że twój rower jest przygotowany na wiosnę

Zarysowałeś drewniane meble? To nie koniec świata, w ten sposób zamaskujesz defekt

Kupujesz taki ryż? To nie jest najlepszy wybór

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki