Reklama
Reklama

Wciśnij ten przycisk przed włączeniem pralki. Zdziwisz się, o ile spadną twoje rachunki

Przeciętnie zrobienie jednego prania równa się zużyciu prądu na poziomie 0,6-1 kWh. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy da się jakoś zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Okazuje się, że istnieje pewien sposób, który może w tym pomóc. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk przed włączeniem prania.

Ile prądu zużywa się podczas prania?

Zużycie prądu w trakcie jednego prania jest uzależnione od mocy pralki. Jednak średnio przyjmuje się, że podczas jednego cyklu prania, urządzenie pobiera około 0,6-1 kWh. Oczywiście zużycie może zależeć również od ustawień konkretnego programu. Niektórzy producenci udostępniają w swoich urządzeniach tryby "eko", które charakteryzują się niskim zużyciem wody i prądu. 

Co istotne, większe zużycie energii elektrycznej dotyczy pralko-suszarek. Z uwagi na dodatkową funkcję, jaką jest suszenie, pobór prądu przez to urządzenie będzie stosunkowo większy. Niektóre modele mogą pobierać energię na poziomie nawet 4 kWh. 

Czytaj również: Wrzucasz to do pralki? Uważaj, bo możesz ją zepsuć

Jak oszczędzić na rachunkach za prąd? Wciśnij ten przycisk przed uruchomieniem prania

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje jakiś sposób na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez pralkę. Okazuje się, że wystarczy kliknąć jeden przycisk! Użytkownicy poznali ten sposób dzięki tiktokerce @budgetingmumofficial. W swoich filmikach dzieli się ona rozmaitymi metodami na oszczędzanie.

Co konkretnie trzeba kliknąć, by zużycie prądu przez pralkę się zmniejszyło? Okazuje się, że chodzi o przycisk, dzięki któremu konfiguruje się temperaturę. Z reguły jest on domyślnie ustawiony na poziom 40 stopni Celsjusza. Po zmniejszeniu wskaźnika na 20 stopni Celsjusza pralka będzie pobierała mniej energii. 

Z czego to wynika? Podgrzewanie wody do określonego poziomu to funkcja w pralce, która jest najbardziej "prądożerna". Z tego względu zrobienie prania w zimnej wodzie może w znaczący sposób zmniejszyć zużycie energii, a tym samym umożliwić zaoszczędzenie na rachunkach.

Zobacz też:

Ptaki nie przylatują do twojego karmnika? Prawdopodobnie popełniłeś ten błąd

Przypaliłeś żelazko? Wystarczy, że posypiesz tym deskę, a będzie jak nowe

Są zdrowe i smaczne, a jednak nie każdy powinien je jeść. Komu mogą szkodzić?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki