Reklama
Reklama

W ten sposób przygotujesz grzejnik na sezon letni. Mało kto o tym pamięta

Kaloryfery zapewniają nam przyjemne ciepło w czasie chłodnych miesięcy. Kiedy jednak mijają wiosenne przymrozki, przestajemy o nich myśleć. Tymczasem specjaliści wskazują, że o grzejniki należy szczególnie zadbać przed sezonem letnim. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Zmiany w pogodzie sprawiły, że wiele osób nie wie wciąż, czy należy wyłączyć kaloryfer, czy też może pozostawić go włączonym. Z powodu niespodziewanego ochłodzenia ludzie najczęściej zdecydowali się dogrzewać mieszkania. Nie da się jednak ukryć, że pogoda stale się poprawia i wkrótce nadejdzie prawdziwe lato. To dobry moment, by zadbać o grzejniki przed kolejnym chłodnym sezonem. Jak to właściwie zrobić?

Jak zadbać o grzejnik latem? Tego błędu nie popełniaj

Gdy nadchodzą ciepłe dni, przestajemy myśleć o ogrzewaniu domów i mieszkań. Wkrótce będziemy w nich wręcz szukać ochłody przed upałem i intensywnym słońcem. Wiele osób decyduje się wówczas na całkowite zakręcenie kaloryferów, jednak to duży błąd. Specjaliści wskazują, że taka praktyka może doprowadzić do zapowietrzenia grzejników, a nawet do awarii systemu grzewczego, gdy nastąpią pierwsze spadki temperatury.

Jak więc zadbać o grzejnik w sezonie letnim? Co ciekawe, zdaniem ekspertów powinniśmy ustawić głowicę termostatyczną na maksymalną wartość. Może to ułatwić funkcjonowanie grzejników w kolejnym sezonie grzewczym. Rada ta odnosi się przede wszystkim do osób, które żyją w mieszkaniach podłączonych do miejskiego systemu ciepłowniczego. 

Czytaj też: Takich bananów lepiej nie kupuj. Drobny szczegół ma znaczenie 

Konserwacja urządzeń grzewczych. O to dbaj przez cały rok

Dbałość o grzejniki oznacza również konieczność utrzymania ich w czystości. Najlepiej czyścić je regularnie, używając do tego ściereczki z mikrofibry. Miejsca, które są trudniej dostępne, możemy zaś oczyścić przy pomocy odkurzacza. Takie postępowanie może korzystnie wpłynąć na stan urządzenia, zmniejszając ryzyko jego awarii i naprawy w przyszłości. Byłyby to niepotrzebne koszty - tym bardziej, że zapewne czekają nas podwyżki cen gazu. 

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | czyszczenie