W lodówce zbiera się woda? Ten patent za grosze rozwiąże problem
Lodówka, aby mogła służyć przez wiele lat, wymaga naszej troski i systematycznego dbania o nią. Często zdarza się, że w urządzeniu skrapla się na dole woda. Na szczęście możemy temu zapobiec lub jeśli pojawi się już ten problem, łatwo i tanio go rozwiązać, stosując prostą domową metodę. Sprawdź jak to zrobić.
Skropliny i zamarznięta tylna ścianka lodówki, powodują kałuże w urządzeniu. Może to przyczyniać się nie tylko do skrócenia jego żywotności, ale i do tego, że znajdujące się tam jedzenie, zacznie pleśnieć, co jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Na szczęście możemy pozbyć się tego problemu, stosując prosty domowy sposób, który jest równocześnie bardzo tani. Podpowiadamy, jak pozbyć się wody z lodówki.
Skraplająca się woda w lodówce jest częstym problemem. Wynika to często z tego, że zalegające w niej produkty, nie mieszczą się i ułożone są ciasno na półkach czy w szufladach. Dodatkowo przyczynia się do tego częste otwieranie drzwi lodówkowych, poprzez które wtłaczamy do niej ciepłe powietrze, ogrzewające jej wnętrze.
Co więcej, nie pomaga w tym przypadku dosuwanie produktów do końca ścianki, ponieważ przyczynia się to bezpośrednio do zbierania się wody w lodówce. Na szczęście możemy sobie z tym w łatwy sposób poradzić. Wystarczy sięgnąć po coś, co na pewno mamy w swojej kuchni.
Czytaj również: Świecące grzyby znów w polskich lasach. Mało kto wie, jakie są smaczne
Okazuje się bowiem, że aby pozbyć się wilgoci z lodówki, wystarczy sięgnąć po herbatę w torebkach. Rozkładamy ją w miejscach, w który gromadzi się najwięcej wody, czyli w szufladach, przegródce na jajka czy rantach półek.
Wystarczy nam około 5 saszetek herbaty, aby zebrać wilgoć z urządzenia. Pamiętajmy, by torebki wymieniać około 2 razy w miesiącu, co pozwoli nam pozbyć się uciążliwego problemu. Dodatkową zaletą tego rozwiązania, jest to, że torebki herbaty pochłaniają zapach, dzięki czemu np. aromat mięsa nie będzie mieszał się z zapachem owoców czy deserów.
Dobrą informacją jest również to, że zużyte torebki możemy praktycznie wykorzystać. Wystarczy, że przełożymy je do pojemnika, w którym znajdują się odpadki biodegradowalne i po przekompostowaniu, posłużą one za skuteczny nawóz do roślin doniczkowych. Możemy go później użyć np. do pielęgnacji zamiokulkasa czy monstery.
Zwróćmy również uwagę na małą szczelinę, która znajduje się na tylnej ścianie lodówki. Jest to otwór spustowy, którego zadaniem jest uwalnianie części wilgoci, pojawiającej się w lodówce. Sprawia to, że ścianka nie zamarza i nie pokrywa się szronem.
Należy ją regularnie sprawdzać, ponieważ zdarza się, że do wnętrza otworu, dostają się resztki pokarmowe. Wtedy do należy od razu ją oczyścić z resztek. Możemy wyczyścić odpływ lodówki, używając patyczka kosmetycznego zamoczonego w occie. Dzięki temu zapobiegniemy zbieraniu się wody, która gromadzi się na dnie lodówki.
Zobacz też:
Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć
Wiesz, gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Prawie każdy robi to źle
Rachunki za ogrzewanie spadną w mgnieniu oka. Wystarczy, że przykleisz to do okien