Reklama
Reklama

Użyj suszarki przed pakowaniem prezentów, a unikniesz najgorszej świątecznej wpadki

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, komu nigdy nie zdarzyło się zaliczyć świątecznej wpadki. A jedną z najgorszych, a zarazem najpopularniejszych "wtop" jest obdarowanie bliskiej osoby upominkiem z widoczną ceną. To krępujący moment dla obu stron, ale jedna z użytkowniczek TikToka zdradziła prosty trik, który w tym roku pozwoli go uniknąć. Po prostu przed pakowaniem świątecznych prezentów pobiegnij do łazienki po suszarkę do włosów.

Moment rozpakowywania prezentów pod choinką to radosna chwila, której wielu Polaków wyczekuje przez całą Wigilię. Powinny więc pozostać po niej same miłe wspomnienia. Niestety zdarza się, że jedna wpadka prowadzi do skrępowania zarówno u osoby obdarowywanej, jak i wręczającej prezent. 

Jeżeli nie chcesz, aby członek rodziny czuł się niezręcznie, przed zapakowaniem upominku koniecznie upewnij się, że zdjąłeś lub przynajmniej zamazałeś cenę na metce. Być może wydaje ci się, że to oczywiste, ale ten błąd zdarza się ludziom notorycznie.

Nigdy nie wręczaj bliskim prezentów z ceną. Mogą poczuć się skrępowani

Podarowanie komuś świątecznego prezentu z ceną może być niezwykle krępujące dla obu stron. Wiadomo, że najważniejszy jest gest, lecz bardzo kosztowny upominek może sprawić, że krewny poczuje się niezręcznie. Zwłaszcza jeżeli on sam nie ma pieniędzy, aby odwdzięczyć nam się poprzez zakup tak drogich rzeczy. 

Z tego powodu przed zapakowaniem bożonarodzeniowych drobiazgów dla bliskich powinieneś zawsze kilka razy sprawdzić, czy na pewno nie widać na nich metek z ceną. Zdjęcie ceny z prezentów świątecznych nie zawsze jest łatwe. Czasem metki lub kartki trzymają się tak mocno, że trudno jest oderwać je ręcznie bez uszkodzenia danej rzeczy.

Czytaj również: Zepsute lampki choinkowe? Sprawdź, do którego kontenera należy je wyrzucić

Przed zapakowaniem prezentów użyj suszarki. Ten trik z TikToka zapobiegnie świątecznej wpadce

Sposób, aby ekspresowo usunąć ślady po wydanej na upominek kwocie, znalazła jednak pewna popularna TikTokerka o pseudonimie: @brunchwithbabs. To seniorka, którą w mediach społecznościowych obserwują prawie 4 mln osób, ponieważ regularnie dzieli się z internautami przydatnymi trikami. 

Kobieta podpowiada, jak pozbyć się naklejki z ceną domowym sposobem tak, by nie pozostał po niej żaden ślad. Jej zdaniem najlepiej zrobisz, wykorzystując do tego celu suszarkę do włosów, którą powinieneś podgrzewać nalepkę z ceną przez 30 sekund. Po tym czasie łatwo oderwie się ona od powierzchni opakowania.

Jak usunąć ceny z prezentów, gdy są napisane, a nie naklejone? Sięgnij po marker

Zdarza się jednak, że cena upominku nie jest napisana na naklejce, a bezpośrednio na zabawce lub okładce książki. W takich sytuacjach najlepiej zrobisz, zamazując kwotę grubym, czarnym markerem. Ewentualnie można także przylepić tam drugą naklejkę, jednak jest to ryzykowna metoda, gdyż istnieje szansa, że ciekawska osoba zdecyduje się ją później oderwać.

Zobacz też:

Chcesz uniknąć wysokiego mandatu? Upewnij się, że twój rower jest przygotowany na wiosnę

Zarysowałeś drewniane meble? To nie koniec świata, w ten sposób zamaskujesz defekt

Kupujesz taki ryż? To nie jest najlepszy wybór

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | święta | triki