Reklama
Reklama

Urwij gałązkę z choinki i zrób naturalny środek do sprzątania

Posiadacze żywych choinek zastanawiają się co zrobić z drzewkiem po świętach. Wydaje się, że na nic już się nie przyda. To nie prawda! W łatwy sposób możesz wykorzystać ucięte gałązki i stworzyć domowy środek czyszczący. To niejedyne zastosowanie choinki po świętach. Dowiedz się, do czego jeszcze możesz wykorzystać gałązki bożonarodzeniowego drzewka.

W czasie poświątecznych porządków często pojawia się pytanie, co z nią zrobić. Czy można ją jeszcze jakoś wykorzystać? Okazuje się, że tak i to w dodatku na różne sposoby. Mało osób wie, że z gałązek choinki można zrobić preparat do czyszczenia, olejek do kąpieli, a nawet odświeżacz. 

Weź gałązki choinki i zrób preparat do sprzątania 

Wiele słyszy się o occie ryżowym czy jabłkowym. Niewiele mówi się natomiast o occie z gałązek choinki, który sprawdzi się idealnie w sprzątaniu mieszkania. To, czego potrzebujesz to 3 - 4 szklanki pociętych drobno gałązek choinki oraz 200 ml octu spirytusowego.  

Gałązki wystarczy wsadzić do słoika i zalać octem. Taką miksturę należy zakręcić i odstawić w zaciemnione miejsce na 2 tygodnie. Słoik wymaga codziennego otwarcia i zamieszania wyrobu.  

Po upływie dwóch tygodni należy przelać powstały ocet do butelek z ciemnego szkła i przetrzymywać w chłodnym miejscu. Przygotowany preparat o zapachu lasu z małym dodatkiem wody idealnie sprawdzi się do czyszczenia i dezynfekcji lodówki, blatów kuchennych czy powierzchni w łazience.  

Przeczytaj również: Nie musisz rozbierać choinki zaraz po świętach. Do kiedy może stać? Tradycja mówi o 3 terminach

Inne sposoby na wykorzystanie gałązek z choinki  

Ocet świerkowy to nie jedyny sposób na wykorzystanie choinki. Z uciętych gałązek drzewka można także stworzyć olejek do kąpieli. Wystarczy zalać je wodą i gotować przez pół godziny. Po tym czasie, po przecedzeniu otrzymasz aromatyczny olejek. Dobry dla relaksu i naturalnej inhalacji górnych dróg oddechowych.  

Inne zastosowania choinki w domu to świerkowy zapach do szafy. Wystarczą tym razem igły z choinki, amol i materiałowy woreczek. Igły skropić preparatem, wsypać do woreczka i gotowe. Piękny zapach w szafie gwarantowany.  

Jak widać, sposobów na wykorzystanie choinki jest naprawdę wiele. Gałązki tego drzewka można użyć w ogrodzie, ale także w domu. Tym sposobem choinka cieszy swoją obecnością nie tylko w święta.  

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | triki