Reklama
Reklama

Uporczywe plamy na ubraniach? Przekrój to warzywo i potrzyj materiał

Podczas gotowania bardzo łatwo jest się pobrudzić. Na pierwszy rzut oka plamy po szpinaku, świeżej marchwi czy soku z malin wydają się trudne do usunięcia, ale istnieją proste domowe sposoby, aby szybko się ich pozbyć. Przekrój to warzywo i potrzyj materiał, a twoje ubranie znów będzie wyglądać jak nowe.

Nie musisz stosować mocnych detergentów ze sklepu, aby pozbyć się uporczywych plam na ubraniach. Zwykłe mydło na niewiele się zda, jeśli masz do czynienia ze śladami po szpinaku, soku z malin czy świeżej marchwi. 

Nie oznacza to jednak, że twoja ulubiona sukienka czy bluzka musi wylądować w koszu na śmieci. Istnieje prosty trik, po którego zastosowaniu twoja brudna odzież znowu będzie wyglądać jak nowa. Nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń możesz łatwo pozbyć się za pomocą domowych sposobów. Dzięki tym produktom usuniesz je bez użycia niezdrowej chemii.

Może cię zainteresować: Zrób kulkę z folii aluminiowej i zanieś do łazienki. Lepszego środka czyszczącego nie znajdziesz

Przekrój to warzywo i potrzyj materiał, a wybawisz plamy ze szpinaku i rdzy na ubraniach

Podczas gotowania szpinaku łatwo o wpadkę. Jeśli go upuścisz, może mocno zabarwić odzież. Nie panikuj jednak, jeśli pobrudzisz nim swoje ulubione ubranie, bo plamę po tym warzywie możesz łatwo wybawić za pomocą... ziemniaka. 

Przekrój ziemniaka na pół i zetrzyj go na tarce o średnich oczkach. Powstanie papka, którą musisz wetrzeć w zabrudzone miejsce. W przypadku większych plam, do domowego środka czyszczącego dodaj także odrobinę sody oczyszczonej. Mieszankę nałóż na ubranie i pozostaw na 10-15 minut, a później lekko potrzyj odzież gąbką i obficie spłucz wodą. 

Ten sposób świetnie działa nie tylko na zabrudzenia po szpinaku, lecz również na plamy z rdzy, które powstały podczas prania ubrań czy ich rozwieszania na zardzewiałej suszarce. To dzięki temu, że ziemniak zawiera kwas szczawiowy, który znakomicie radzi sobie z takimi problemami.

Czytaj również: Płytki będą lśnić jak w pałacu, gdy umyjesz je domowym płynem za grosze

Plamy po marchwi i soku z malin również możesz wyczyścić domowymi sposobami

Na plamy po marchwi najlepiej sprawdzi się wrzucenie brudnej odzieży do miski z zimną wodą na 10-15 minut. Po tym czasie należy zaprać brudne miejsce szarym mydłem, a później można już wrzucić ubranie do pralki. 

Natomiast jeżeli chodzi o ślady po malinach, truskawkach lub innych słodkich owocach, którymi będziesz delektować się latem, kluczowy jest szybki czas reakcji. Najlepiej zrobisz, jeśli od razu zalejesz plamy po soku z malin wrzątkiem.

Zobacz też:

Tak Amerykanie odstraszają komary. Tania i skuteczna metoda sprawdzi się też u nas

Nie wyrzucaj zużytych plastikowych reklamówek. Włóż je do pralki, a efekt cię zaskoczy

"Ukryta" funkcja pralki. Mało kto o niej wie, a jest kluczem do oszczędności

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | triki