Reklama
Reklama

Ukryta funkcja zmywarki do naczyń. Dzięki niej oszczędzisz sporo pieniędzy

Naczynia w zmywarce są zawsze mokre? Mamy na to rozwiązanie. Dzięki prostemu trikowi sprawisz, że woda nie będzie miała możliwości się na nich zatrzymać. Sprawdź, czy również twój model zmywarki ma tę ukrytą funkcję. Zaoszczędzisz dzięki niej czas, a proces zmywania będzie przyjemniejszy i sprawniejszy.

Czy czyste naczynia ze zmywarki muszą być mokre? Okazuje się, że nie. Jeśli do tej pory byłeś zmuszony do wycierania ich lub czekania, aż wyschną, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Jeden prosty trik sprawi, że nie będzie to już konieczne.

Popularny problem ze zmywarką. Czy można go rozwiązać?

Zmywarka to sprzęt, który coraz częściej pojawia się w gospodarstwach domowych — powoli staje się standardem. To ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy oszczędzić swój czas oraz nasze dłonie.

W niektórych przypadkach zmywarka, zamiast pomagać nam z naczyniami, może powodować nowe problemy. Dzieje się tak w przypadku, kiedy w sprzęcie zalega woda, a my wyjmując czyste naczynia, zauważamy, że nie są one całkowicie suche. Przez to powstają na nich zacieki, a my mamy wrażenie, że zmywarka nie domyła naczyń. Aby nie włączać ponownie zmywarki z tymi samymi naczyniami lub, co gorsza, nie myć ich ręcznie, podpowiadamy, jak można rozwiązać tę sytuację.

Funkcja zmywarki, o której nie wiedziałeś. Jak ją uruchomić?

Większość modeli zmywarek ma wbudowaną funkcję, dzięki której woda może spływać po naczyniach, nie powodując nieestetycznych zacieków.

Trik wykorzystuje kółka, które znajdziemy po boku szuflad. Otwórz zmywarkę i wysuń górną szufladę jak najdalej. Z boku powinieneś znaleźć dodatkowe kółka. Dzięki podniesieniu delikatnie przedniej części szuflady będziemy w stanie uwolnić pierwsze kółko. Następnie staramy się umieścić na prowadnicy, nowo znalezione przez nas górne kółko. Należy pamiętać, że szufladę trzeba mocno trzymać przez cały czas, aby nie wypadła całkiem z zawiasów.

Zabieg wykonujemy tylko z jednej strony — szuflada ulega przechyleniu, a przez to woda nie ma możliwości, aby zatrzymać się na naczyniach. Dzięki temu będzie łatwiej spływać, a my będziemy mogli cieszyć się naczyniami bez zacieków.

Zobacz też:

W takiej temperaturze powinnaś prać franki. Będą niepogniecione i białe jak śnieg

Chodzisz na bieżni? Takie tempo musisz utrzymywać, by schudnąć

Pieczesz ciasto, ale skończyły ci się jajka? Nie martw się, zastąpisz je tym produktem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki