Reklama
Reklama

"Ukryta" funkcja pralki. Mało kto o niej wie, a jest kluczem do oszczędności

Chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze na robieniu prania? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, to koniecznie poznaj ukrytą funkcję pralki, o której nie mówią sprzedawcy. Plamy i nieprzyjemny zapach potu zostaną jak zawsze skutecznie usunięte z ubrań, natomiast rachunek za prąd będzie o wiele niższy.

Pralka to urządzenie znajdujące się w każdym domu. Służy do odświeżenia ubrań, wywabienia z nich plam oraz zapachu potu. Sprzedawcy w sklepach z artykułami AGD dodatkowo proponują zakup profesjonalnej suszarki, dzięki której wyjmiemy z bębna całkowicie suche rzeczy. 

Mało kto wie o "ukrytej" funkcji pralki, a sprzedawcy nie chcą o niej mówić, ponieważ przestalibyśmy kupować proponowane przez nich suszarki. Dzięki pewnemu trikowi wysuszysz ubrania w mgnieniu oka, bez konieczności zawieszania ich na sznurze czy grzejniku. Poza tym zaoszczędzisz pieniądze na zakupie suszarki.

Ile kosztuje profesjonalna suszarka do ubrań? Cena zwala z nóg

Profesjonalna suszarka do ubrań jest wygodnym urządzeniem, dlatego że nie musimy czekać wielu godzin, aż pranie zostanie wysuszone. Poza tym dzięki niej zaoszczędzamy miejsce w łazience, a pomieszczenie prezentuje się lepiej, ponieważ nie wiszą w nim porozwieszane na sznurkach czy grzejniku ubrania. 

Możemy też kupić osobną suszarkę, którą stawiamy obok zwykłej pralki. Niestety koszt takiego urządzenia elektrycznego jest dość duży, oscyluje w  granicach od 2000 do nawet 5000 zł. Nie każdego zatem stać na taki wydatek. 

"Ukryta funkcja" pralki na suszenie ubrań. Zaoszczędź czas i pieniądze

Zanim wybierzesz się do sklepu po drogą suszarkę do ubrań, poznaj ukrytą funkcję pralki, dzięki której szybko wysuszysz ubrania, zaoszczędzając w ten sposób pieniądze. Co należy zrobić?

Jeśli chcesz szybko założyć ulubioną rzecz, to po praniu wyjmij ją z pralki i owiń dużym, czystym, chłonnym ręcznikiem łazienkowym. Następnie włóż ubranie z powrotem do bębna i włącz program wirowania, uwzględniając zalecenia z metki. Im wyższe obroty, tym suszenie jest dokładniejsze. 

Dzięki tej czynności wilgoć z ubrania przenika na tkaninę ręcznika. W efekcie, pranie po wyjęciu z bębna pralki powinno być niemal całkowicie suche. 

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki