Reklama
Reklama

Twój telefon ma ukrytą funkcję. Pewnie o niej nie wiesz, a może uratować cię z tarapatów

Twój telefon ma ukrytą funkcję, która może uratować cię z tarapatów. Gdy ją włączysz, zwiększysz swoje bezpieczeństwo, dzięki czemu poczujesz się pewniej podczas samotnych podróży i randek w ciemno. Pamiętaj o niej przed spotkaniem z nieznajomymi osobami poznanymi w internecie. W końcu współczesny świat jest pełen różnych zagrożeń.

Czy wiesz, że istnieje ukryta funkcja telefonu, która może ci pomóc zwiększyć twoje bezpieczeństwo podczas wyjazdów i spotkań z nieznajomymi? Powinnaś włączać ją zawsze, gdy wybierasz się w samotną podróż, idziesz na randkę w ciemno, albo po prostu wracasz do domu w późnych godzinach. 

Nie warto od razu panikować, ale w dzisiejszych czasach ostrożność to postawa. Przecież nigdy do końca nie wiadomo, jakie ktoś, kogo dopiero co poznałaś, może mieć wobec ciebie zamiary, a ta funkcja smartfonu może nawet uratować ci życie. Na pewno ma ją wiele iPhonów, a także niektóre telefony z Androidem.

Twój telefon ma ukrytą funkcję, która może uratować cię z tarapatów

Zanim wybierzesz się na spotkanie z nowo poznaną osobą, najpierw sprawdź, czy twój telefon ma ukrytą funkcję - automatycznego wysyłania wiadomości alarmowej SMS do wyznaczonej wcześniej osoby. Może ona zwiększyć twoje bezpieczeństwo, bo w razie zagrożenia, poinformuje znajomego o tym, gdzie się znajdujesz.

Wiadomo, że posiada ją większość modeli iPhone'ów, (ale możliwe, że udostępniły ją również inne smartfony). Na TikToku @smartspotcompl wyjaśniono dokładnie, jak krok po kroku włączyć tą opcję w ustawieniach wiadomości SMS. 

Może cię zainteresować: Dostałeś taką wiadomość? Uważaj, to może być oszustwo

Jak włączyć funkcję wysyłania wiadomości alarmowej SMS do wybranej osoby? To proste

Aby włączyć funkcję wysyłania wiadomości alarmowej SMS do znajomego, wejdź w wiadomości i wybierz zaufaną osobę. Kliknij przy niej plusik i poszukaj funkcji o nazwie "daj znać". 

Po jej wybraniu wejdź w edycję i ustaw edytuj i ustaw na minutniku czas, po jakim wiadomość alarmowa ma się do kogoś automatycznie wysłać. np. po 30 minutach albo 1 godzinie od rozpoczęcia randki w ciemno.

Gdy od wysłania takiej wiadomości upłynie kwadrans, a ty wciąż nie dasz znać bliskiej osobie, że wszystko jest w porządku, otrzyma ona kolejny SMS - tym razem z twoją dokładną lokalizacją. W ten sposób telefon dba o twoje bezpieczeństwo.

Czytaj również: Bateria w telefonie zbyt szybko się rozładowuje? Zastosuj ten trik, a wydłużysz jej działanie

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki