Reklama
Reklama

Twój pupil zostawia sierść na kanapie? W ten sposób szybko ją usuniesz

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem psa czy kota, na pewno co chwilę znajdujesz na kanapie sierść swojego pupila. Jej usuwanie z tapicerki bywa czasochłonne, ale chcąc zachować czystość mebli, trzeba to robić regularnie. Na szczęście istnieje kilka trików, dzięki którym sprzątanie po zwierzaku domowym już niedługo będzie dla ciebie o wiele łatwiejsze. Sprawdź, jak szybko pozbędziesz się sierści z fotela lub kanapy.

Posiadanie psa lub kota jest ogromną odpowiedzialnością. Pomimo tego, że czworonożny przyjaciel wnosi wiele radości do twojego życia, jego obecność w twoim domu wiąże się przecież również z nowymi obowiązkami. Poza dbaniem o podstawowe potrzeby swojego pupila powinieneś również regularnie sprzątać swój dom z sierści zwierzaka domowego, która gromadzi się praktycznie wszędzie. 

O ile jednak posprzątanie z niej podłogi czy drewnianych mebli nie jest szczególnie trudne, o tyle wyczyszczenie z sierści z materiałowej kanapy lub fotela może stanowić już dla ciebie nie lada wyzwanie. Całe szczęście, że istnieją proste sposoby, aby szybko i skutecznie usunąć sierść z tapicerki. 

Dlaczego sprzątanie mebli z sierści pupila jest koniecznie?

Sierść zwierząt domowych powinieneś sprzątać regularnie i to nie dlatego, że może ona negatywnie wpływać na wygląd, komfort i poziom higieny samego mieszkania. Nawet jeśli tobie szczególnie ona nie przeszkadza, może być groźna dla alergików w twojej rodzinie i w gronie przyjaciół. Jeśli chcesz, aby bezpiecznie czuli się oni w pełni bezpieczni podczas spotkań z tobą, nie ograniczaj się jedynie do odkurzania podłogi czy mebli. 

Nie zapominaj również posprzątać swojej kanapy czy fotela, na których bardzo często gromadzi się sierść psa lub kota. Zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem tapicerowanych mebli, ponieważ włókna materiału z łatwością przyciągają lekką, nierzadko naelektryzowaną sierść twojego zwierzaka.

Czym najlepiej pozbyć się sierści zwierzaka domowego?

Usuwanie lepkiej sierści pupila z kanapy wcale nie musi procesem żmudnym ani czasochłonnym. Niekoniecznie musisz jednak wydawać pieniądze na odkurzacz parowy, choć na dłuższą metę może być to opłacalna inwestycja. Takie rozwiązanie jest niezwykle skuteczne przy usuwaniu sierści z kanapy czy fotela, dlatego rozważ go zwłaszcza, jeśli jesteś właścicielem kilku zwierzaków. Para z odkurzacza pomaga bowiem w rozluźnieniu włosów, znacznie ułatwiając ich odkurzanie. 

W sklepach znajdziesz również specjalne końcówki do mebli tapicerowanych oraz specjalistyczne szczotki z włosiem do czyszczenia tapicerki i profesjonalne preparaty do jej sprzątania w cenie za około 20-50 złotych. Niektóre z środki czystości mogą okazać się bardzo skuteczne, choć będziesz musiał regularnie je uzupełniać. 

Jak szybko usunąć sierść pupila z kanapy tanim kosztem?

Jeżeli w tym momencie nie stać cię na zakup profesjonalnego sprzętu do usuwania sierści, możesz wypróbować trzy inne skuteczne sposoby na pozbycie się śladów po sierści zwierzaka domowego:

  • Rękawica do zbierania sierści

Gumową rękawicę z niewielkimi ząbkami znajdziesz w sklepach z akcesoriami dla zwierząt domowych w cenie około 10-20 złotych za jedną sztukę. Z reguły wystarcza ona jednak na długo i z jej pomocą nie tylko szybko wyczeszesz liniejącego pupila, ale przyspieszysz usuwanie jego sierści z materiałowej kanapy. Aby szybko pozbierać sierść rękawicą z powierzchni, musisz po prostu powoli przesuwać swoją rękę po meblu.

  • Rolka z klejącym papierem

W sklepach dostępne są również rolki z klejącym papierem, które przyłożone do kanapy, szybko pomogą ci pozbyć się niewidocznej gołym okiem sierści. Jeśli trudno ci ją zauważyć na mniejszych powierzchniach, koniecznie wypróbuj to rozwiązanie przy czyszczeniu trudno dostępnych zakamarków, w których jednak mógł przebywać twój pupil. Pamiętaj jednak, że regularnie będziesz musiał wymieniać klejący arkusz na nowy, bo po kilku przyłożeniach do mebli przestanie skutecznie wyłapywać sierść.

  • Domowy preparat do usuwania sierści pupila

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalne środki do czyszczenia mebli z sierści, możesz zmieszać ze sobą odrobinę zwykłego płynu do naczyń i ciepłą wodę. Weź ściereczkę i lekko zwilż ją w tym domowym preparacie, a następnie zacznij przecierać tapicerkę. Gdy usuniesz sierść, po prostu przetrzyj kanapę suchym ręcznikiem.

Może cię zainteresować: Te rasy psów bardzo szybko marzną uważaj na nie zimą

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie