Reklama
Reklama

Ile razy dziennie wychodzisz ze swoim psem? Weterynarz mówi, że dwa razy to za mało

Ile razy dziennie wychodzić z psem tak, aby pupil był zadowolony? Na to pytanie postanowiła opowiedzieć lekarka weterynarii, która na TikToku wraz z córką prowadzi kanał @zwierze_ci_sie o tematyce związanej ze zwierzętami. Jej zdaniem dwa spacery dziennie to stanowczo za mało, aby zaspokoić codzienną potrzebę ruchu czworonogów.

Wychodzenie z psem dwa razy dziennie to stanowczo zbyt mało, aby pupil zdążył się wybiegać. Zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku, a nie w domu z ogródkiem, w którym zwierzę może swobodnie się poruszać. Niektórzy właściciele czworonogów nie zdają sobie sprawy z popełnianych błędów. 

A ponieważ poświęcają zbyt mało czasu na spacery z psem, ich przyjaciele nie otrzymują wystarczającej dawki ruchu na dobę. Lekarka weterynarii wyjaśniła jednak ile razy dziennie wychodzić z psem

Jak często wychodzić z psem na spacer? Dwa razy dziennie to za mało!

Wśród Polaków panuje mylne przekonanie, że dwa spacery z psem w ciągu dnia to optymalna ilość, aby zaspokoić potrzeby pupila. Na szczęście uwagę na ten problem zwróciła niedawno lekarka weterynarii Dorota Sumińska, która na TikToku wraz z córką prowadzi profil @zwierze_ci-sie

Wyjaśniła ona, aby robić to "cztery razy dziennie w czym jeden spacer ma być nie tylko toaletowy, ale rozrywkowy". Specjalistka przypomniała, że jeden spacer musi być długi, "na tyle, na ile pies tego potrzebuje". Wiadomo przecież, że rasy aktywne, jakie jak: Husky czy Samoyed, będą potrzebować większej dawki aktywności fizycznej od maltańczyków, psów starszych czy schorowanych.

Gdzie na spacer z psem? Nie powinien biec obok rowera

Weterynarz nie zaleca także, aby pies biegł obok nas, gdy jeździmy na rowerze. To może być dla niego obciążające i niebezpieczne. Zatem gdzie na spacer z psem

Na dłuższy, rozrywkowy spacer najlepiej zabrać go więc na duże pole, łąkę lub do parku, w którym będzie miał okazję pobawić się w towarzystwie innych psich przyjaciół. Najważniejsze jest to, aby zadbać o potrzeby fizjologiczne czworonoga i zapewnić mu przestrzeń do aktywności fizycznej. 

Ile powinien trwać spacer z psem? Wtedy pupil będzie szczęśliwy

Choć TikTokerki nie mówią wprost, ile powinien trwać spacer psem, na stronach zajmujących się tematyką związaną ze zwierzętami najczęściej podaje się, aby zagwarantować pupilowi minimum jeden długi spacer dziennie, który trwa około 40-60 minut. A spacery krótsze powinny trwać około 20 minut w ciągu dnia.

Zobacz też:

Rekiny w Bałtyku mają trzy metry i wagę 200 kg. Czy są niebezpieczne?

​Zadanie z olimpiady matematycznej w Luksemburgu. Znasz wynik tego działania?

Fioletowy grzyb niesłusznie pomijany przez grzybiarzy. Do czego można go wykorzystać?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta