Reklama
Reklama

To prawdziwy pogromca tłustych plam. Wyjmij z kosmetyczki, spryskaj ubrania i włóż do pralki

Chyba większości z nas podczas jedzenia i gotowania przytrafiła się nieprzyjemna przygoda z tłustymi plamami. W takich przypadkach sięgamy po proszek lub płyn do prania, ale te nie zawsze są w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem. W tym przypadku z pomocą przychodzi suchy szampon, który możesz wykorzystać go jako odplamiacz do tkanin. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak stosować suchy szampon jako odplamiacz?

Tłuste plamy potrafią nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli nie mamy pod rękę serwetki, na spodniach, bluzce lub ulubionej sukience może pojawić się uporczywa żółta lub brązowa plama. Niestety często zdarza się, że nawet najlepszy proszek nie jest w stanie sobie z nią poradzić. Jednak odpowiedź na ten problem kryje się w naszych kosmetyczkach. Suchy szampon to także skuteczny pogromca tłustych plam. Jak go stosować?

Spryskaj plamę na materiale suchym szamponem i zostaw na 5 minut, a następnie wrzuć ubranie do pralki. Ten kosmetyk pochłania nadmiar sebum ze skóry głowy i dokładnie w ten sam sposób postąpi z tłuszczem. Ten trik warto stosować także wtedy, gdy rozlejemy sok lub wino na obrusie, czy też dywanie.

Domowe sposoby na tłuste plamy

Oprócz suchego szamponu w domu znajdziemy również innych pogromców tłustych plam. Wśród nich znajduje się również sól kuchenna. W przypadku tego rodzaju zabrudzeń należy działać błyskawicznie, ponieważ zaschnięte tłuste plamy są o wiele trudniejsze do usunięcia. Sól wystarczy rozsypać w miejscu, w którym pojawiło się zabrudzenie i pozostawić tak na 15 minut. Po upływie tego czasu należy opłukać materiał w ciepłej wodzie z dodatkiem szarego mydła.

Zobacz również: Moja kanapa nigdy nie była czystsza. Wystarczy ręcznik i pokrywka, aby brud schodził sam

Innym domowym sposobem na tłuste plamy jest stosowanie mąki ziemniaczanej. Wystarczy, że do ¼ kubka wody wsypiemy 1 łyżkę skrobi i dokładnie wymieszamy. W ten sposób uzyskamy gęstą papkę, którą nakładamy na plamę. Używając szczoteczki, delikatnie pocieramy plamę, a następnie pierzemy brudną tkaninę w pralce.


Zobacz też:

Zapomnij o kleszczach w ogrodzie. Wystarczy, że rozsypiesz ten proszek

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie