Reklama
Reklama

To powszechny problem Iphonów. Co zrobić, gdy smartfon się przegrzewa?

Nagrzewający się telefon to problem wielu osób, który szczególnie o sobie przypomina podczas upalnych dni. Z wysoką temperaturą urządzenia może wiązać się również spowolnienie jego pracy i tym samym zmniejszenie komfortu użytkowania. Czy można coś temu zaradzić? Podpowiadamy, jak wygląda to w przypadku iPhone.

Wielu osobom iPhone kojarzy się z wydajną pracą. Wiąże się z nią jednocześnie ogromny wysiłek tego urządzenia. Może więc mieć miejsce sytuacja, w której iPhone robi się gorący. Dlaczego tak się dzieje i co można z tym zrobić?

Dlaczego iPhone się grzeje?

Nagrzewające się urządzenie to sygnał, że coś zaczyna się z nim dziać. Wcale nie musi być to zwiastun problemów, ale warto wiedzieć, skąd bierze się taki stan rzeczy. Jedną z przyczyn są wymagające warunki atmosferyczne, a mianowicie wysokie temperatury. Sam producent Apple określił precyzyjne wytyczne co do temperatury, w której powinien być użytkowany telefon. Ta wynosi od 0 do 35 st. C. 

Tak więc korzystanie z niego w pełnym Słońcu, trzymanie na parapecie czy słonecznej plaży może zaskutkować nagrzewaniem się urządzenia. Warto więc unikać takich sytuacji. Co jeszcze może wpływać na to, ze iPhone zaczyna się grzać?

Przestarzała wersja iOS, czyli niezaktualizowanie systemu operacyjnego. Systematyczne udoskonalenia i wprowadzanie zmian pozwala wyeliminować powstałe błędy, a także sprawiać, że urządzenie działa sprawnie i wydajnie. Brak przeprowadzonej aktualizacji systemu może więc prowadzić do tego, że iPhone się nagrzewa. 

Innymi przyczynami nagrzewania się telefonu marki Apple może być intensywne i długotrwałe korzystanie, pod którym kryje się, chociażby używanie urządzenia do oglądania transmisji na żywo. Przyczyną może być również wiele aplikacji działających w tle. Ciepły telefon zdarza się także podczas ładowania telefonu.  

Przeczytaj również: Ładujesz telefon w czasie burzy? Lepiej o tym pamiętaj

Działania iPhone, gdy staje się zbyt ciepły

Podwyższenie temperatury urządzenia w wielu przypadkach następuje w sposób naturalny. Warto również wiedzieć, że urządzenia z systemem iOS posiadają wbudowane mechanizmy, które mają za zadanie chronić przed takim stanem rzeczy. Kiedy temperatura jest za wysoka, na urządzeniu pojawia się o tym powiadomienie.  

Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, można zauważyć w tym urządzeniu wiele zmian, takich jak spowolnienie ładowania, przygaszenie wyświetlacza czy wyłączenie lampy błyskowej w aparacie.  

Może cię zainteresowaćKupujesz rower elektryczny? Zwróć uwagę na ten szczegół, inaczej będziesz mieć same problemy

Co zrobić, gdy iPhone się nagrzewa? To może okazać się pomocne

Chcąc dbać o swój sprzęt, a także zapobiegać nagrzewaniu się swojego smartfona warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Jedną z nich jest systematyczne aktualizowanie systemu i wszelkich aplikacji.

Dodatkowo warto zwracać uwagę na to, w jakich warunkach jest użytkowany iPhone. Jeśli to możliwe, warto unikać używania telefonu w pełnym Słońcu. Lepiej nie zostawiać go również w takich miejscach jak nagrzany parapet.

Kiedy natomiast nastąpi już nagrzanie się telefonu, dobrym rozwiązaniem jest wyłączenie go na jakiś czas w celu schłodzenia. Niektórzy decydują się na włączenie trybu samolotowego. Jeśli jednak urządzenie często się nagrzewa i nic na to nie pomaga, warto ze swoim smartfonem udać się do serwisu Apple

Zobacz też:

Masz w łazience taką zasłonę prysznicową? Lepiej ją wyrzuć, jest szkodliwa dla zdrowia

​Pij przed śniadaniem. Poprawisz odporność i pozbędziesz się boczków

Tyle możesz schudnąć, regularnie jeżdżąc na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalasz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki