Reklama
Reklama

​To możesz dostać za darmo, oddając elektrośmieci. Ruszyła kolejna edycja akcji

Sortowanie elektroodpadów jest niezwykle ważne z perspektywy dbania o środowisko naturalne. By jeszcze bardziej zwrócić uwagę na ten problem, a także zachęcić do podejmowania prawidłowych decyzji dotyczących ich sortowania, rozpoczynane są różnego rodzaju akcje. Dowiedz się, kto może otrzymać nasiona za elektrośmieci w 2024 roku.

Gdzie odbywa się akcja "Nasiona za elektrośmieci" i jakie są jej warunki?

W ramach głosowania w budżecie obywatelskim mieszkańcy lubelskich Puław wybrali projekt, który zakłada stworzenie Banku Nasion. W zamian za odpowiednią selekcję elektrośmieci puławianie będą mogli otrzymać nasiona. Akcja będzie trwała przez cały październik, a Bank Nasion znajduje się przy wejściu do budynku Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ul. Dęblińskiej 2. Dla mieszkańców, którzy przyniosą elektrośmieci, dostępne są nasiona kwiatów, a także mieszanki nasion, z których wyrosną tzw. bomby kwietne. Co ciekawe "nagrodę" może otrzymać każdy, kto przyniesie elektrośmieci, nawet te najmniejsze, jak wyczerpane baterie.

Sprawdź również: Ta przyprawa została wycofana w USA. W Polsce jemy ją na potęgę

Podobne akcje w całej Polsce

O tym, że akcje mające na celu zwiększenie świadomości społecznej związanej z właściwą selekcją elektroodpadów w zamian za różnego rodzaju "nagrody", mają sens, wiadomo nie od dziś. W przedostatni weekend września kolejną edycję akcji "Kwiaty za elektrograty" przeprowadziła w całej Polsce Castorama. Sieć za każdy przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny dawała klientom sadzonkę wrzosów. W ten sposób stawiała na jeszcze szerszą edukację ekologiczną. Jak widać, takie działania mają sens, jednak warto, by ludzie znali znaczenie selektywnej zbiórki odpadów każdego dnia, a nie tylko w momencie, gdy wystartuje kolejna tego typu akcja.

Zobacz też:

​Nigdy nie trzymaj tego przed domem. Przyciąga szczury jak magnes

Bierzesz prysznic rano czy wieczorem? Jedna pora jest zdecydowanie lepsza dla organizmu

Ten popularny produkt sprzyja demencji. Polacy jedzą niemal codziennie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: recykling