Teściowa sieka na kawałki i kładzie na szafce nocnej. To dziwne, ale skuteczne
Jesień trwa w najlepsze i daje się we znaki niektórym osobom. W tym czasie jesteśmy bardziej narażeni na przeziębienie, podczas którego męczy nas uciążliwy katar. Zapchany nos spędza nam sen z powiek i często nawet drogie krople nie pomagają. Moja teściowa podpowiedziała mi, jak udrożnić zatoki. Początkowo byłam zaskoczona tym sposobem, ale on naprawdę działa.
Niedrożny nos zakłóca swobodne oddychanie, co stanowi duży problem, szczególnie wieczorem, gdy próbujemy zasnąć. Często bywa tak, że mamy zapchaną jedną dziurkę w nosie - nozdrza zasysają wówczas powietrze na zmianę.
Co zatem zrobić, żeby pozbyć się kataru? Z pomocą przychodzą sprawdzone, domowe sposoby z użyciem składników, które większość z nas ma w swojej kuchni. Zobacz, o jakie produkty chodzi i zadbaj o swój spokojny sen.
Gdy mamy katar, to jedna z nozdrzy pracuje mniej efektywnie, a druga wciąga powietrze do płuc. Jak zatem udrożnić obie dziurki nosa?
Skuteczny może okazać się nawilżacz powietrza, jednak nie każdy ma w domu taki sprzęt. Za to większość osób trzyma w kuchni cebulę, którą można wykorzystać podczas kataru.
Wystarczy posiekać ją na kawałki, włożyć do miseczki i postawić na wysokości głowy przy łóżku, najlepiej na szafce nocnej. Po całej nocy wdychania zapachu tego warzywa nos z rana będzie drożny.
Podczas kataru, zamiast cebuli możemy użyć czosnku. Musimy obrać go, zmiażdżyć moździerzem i położyć na gazie, którą następnie zawijamy i owijamy nitką. Takie warzywo warto położyć na klatce piersiowej i wdychać jego zapach. Już po kilku godzinach odczujemy ulgę.
Nie każdy lubi zapach cebuli i czosnku. Możemy zastąpić te warzywa innym, domowym preparatem, który szybko poradzi sobie z wirusami, bakteriami i roztoczami. Z czego zrobić taki lek?
Musimy zmieszać cynamon, sok z cytryny, goździki, mirrę, rozmaryn i olejek z eukaliptusa. Każdy z tych składników powinien mieć płynną formę.
Tak przygotowany preparat idealnie nadaje się do inhalacji. Możemy też wcierać go w dłonie i co jakiś czas wdychać jego zapach.
Zobacz też:
Grzyb, któremu niestraszne są mrozy. Smakuje, jak... owoce morza i rośnie w Polsce
Tak odświeżysz zimowe kurtki i płaszcze przed sezonem. Wcale nie musisz ich prać
Tak uszczelnisz plastikowe okna. W mieszkaniu będzie ciepło, a rachunki spadną