Reklama
Reklama

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

Wiele osób cierpi na uciążliwą dolegliwość stóp, jaką są haluksy, inaczej nazywane "koślawym paluchem". Powstają przez złe ustawienie kości śródstopia, które skutkuje przekrzywieniem dużego palca. Wygląda to nieestetycznie i prowadzi do innych problemów zdrowotnych. Sprawdź, jak walczyć z haluksami.

Mając haluksy, musimy skorzystać z pomocy ortopedy, który zleci odpowiednie leczenie. Możemy dodatkowo wspomóc ten proces i zapobiegać powstawaniu tej dolegliwości. Poznaj prosty i domowy sposób na haluksy, proponowany przez fizjoterapeutkę. Potrzebujesz jedynie przedmiotu z kosmetyczki. 

Idź do lekarza, zanim będzie za późno. Takie problemy zdrowotne powodują haluksy

Haluksy powstają przez uwarunkowania genetyczne, choroby o podłożu reumatoidalnym lub niezdrowy styl życia. Pojawiają się również wtedy, gdy nosimy źle dobrane obuwie, za ciasne bądź zbyt wysokie buty na obcasie albo mamy złe nawyki ruchowe. Tę dolegliwość stóp zaliczamy do chorób cywilizacyjnych. 

Haluksy wyglądają nieestetycznie, a do tego prowadzą do innych problemów zdrowotnych. Początkowo sprawiają ból przy chodzeniu, a później nawet w trakcie odpoczynku

Osobom z "koślawym paluchem" trudno dobrać odpowiednie obuwie. Niewygodne buty pogłębiają dolegliwości bólowe, a także przyczyniają się do powstania innych zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych na stopach i nogach. Prowadzi to do problemów z chodzeniem.  

Właśnie dlatego powinniśmy od razu iść na wizytę do ortopedy. Dodatkowo możemy samodzielnie zapobiegać haluksom, wykonując prostą gimnastykę

Domowy sposób na haluksy. Zastosuj radę fizjoterapeutki

Fizjoterapeutka podzieliła się na Tik Toku domowym sposobem na haluksy. Wystarczy wziąć gumkę do włosów, recepturkę lub nawet taką odciętą górę ze skarpetek i wykonać gimnastykę dużych palców. Jak to zrobić?

Zakładamy gumkę jednocześnie na duże palce od stopy i odchylamy je od siebie, aby naprężyć recepturkę. Takie ćwiczenie wykonujemy przez 2-3 minuty. 

Gimnastykę dużych palców możemy robić nawet w trakcie oglądania telewizji. Dzięki niej wydłużamy skrócone mięśnie

Ten domowy sposób na haluksy pozwala na ułatwienie leczenia i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Pamiętajmy jednak, że nie zastąpi konsultacji z ortopedą. 

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby