Tego nigdy nie wkładaj do lodówki. Jest przyczyną wysokich rachunków
Niektórzy odruchowo wkładają do lodówki wszystkie produkty spożywcze. To ogromny błąd. Niektóre warzywa i owoce nie nadają się do przechowywania w ten sposób, ale nie tylko one są na liście rzeczy zakazanych, których nie warto trzymać w urządzeniu. Pamiętaj o tym, jeśli nie chcesz zaszkodzić swojemu zdrowiu i płacić wysokich rachunków za prąd.
Jest cała masa produktów spożywczych, które w wyniku przechowywania w lodówce tracą na jakości. Najprawdopodobniej nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, że umieszczając je do popularnym urządzeniu, możesz im bardzo zaszkodzić.
Z uwagi na zbyt chłodne środowisko stają się zbyt miękkie albo wręcz przeciwnie - twarde i zbite. Negatywnie odbija się to nie tylko na ich unikalnej strukturze, lecz także na smaku i aromacie, które tracą na intensywności. Czego zatem nie warto trzymać w lodówce?
Może cię zainteresować: Tych przedmiotów i powierzchni nigdy nie czyść octem. Szkody będą nieodwracalne
Przechowywanie w lodówce wszystkiego nie jest dobrym nawykiem, bo nie każdy produkt spożywczy dobrze czuje się w chłodnym środowisku.
Dotyczy to m.in. strączków, cebuli, czosnku, cukinii, papryki czy ziemniaków, które nie lubią tak niskich temperatur. W takich warunkach mogą szybko spleśnieć (lepiej trzymać je w ciemnej i suchej piwnicy).
Pomidory również nie czują się najlepiej w niskich temperaturach. Jeśli poleżą przez kilka dni w lodówce, zaczynają tracić jędrność.
Jeszcze większym zaskoczeniem może być jednak fakt, że również banany czy awokado lepiej przechowywać na blacie kuchennym z uwagi na szybsze dojrzewanie.
Powinieneś mieć świadomość, że także miód w lodówce może szybko zgęstnieć i stwardnieć, większość olei zmętnieje, a chleb szybciej czerstwieje.
Czytaj również: Tak odświeżysz zimowe kurtki i płaszcze przed sezonem. Wcale nie musisz ich prać
Lista produktów, których lepiej nie przechowywać w lodówce, jest dłuższa, niż się wydaje. Niektórych rzeczy nie warto tam wkładać również dlatego, że mogą przyczynić się do wzrostu rachunków za prąd.
Dotyczy to ciepłych posiłków, które nie zostały wychłodzone po podgrzaniu. Gorące jedzenie szybko podnosi bowiem temperaturę wewnątrz lodówki.
Przyczynia się to nie tylko do utraty jakości jedzenia i pracy na wyższych obrotach, lecz także do szybszego namnażania się bakterii wewnątrz urządzenia.
Zobacz też:
Firanki będą białe, jak nigdy. Wystarczy, że przed praniem namoczysz je w soku
Zwróć na to uwagę, kupując choinkę. Postoi do stycznia i nie będzie gubić igieł
Ustaw taką temperaturę w lodówce. Rachunki za prąd polecą w dół o połowę