Reklama
Reklama

​Szybko wyprasujesz ubrana bez żelazka. Patent nie tylko na urlop

Pogniecione ubrania to nie tylko zmora osób, które często podróżują. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie wyjął z szafy pogniecionej bluzki czy koszuli na chwilę przed wyjściem z domu. Znając ten trik, już nigdy nie wyjdziesz z domu w pogniecionych ciuchach.

Warto pamiętać, że podatność na pogniecenie w dużym stopniu zależy od materiału, z jakiego są wykonane ubrania. Trudno będzie utrzymać bez zagnieceń len, a nawet go wyprasować. Na drugim biegunie z kolei znajduje się np. jedwab.

W kilka chwil wyprasujesz swoje ubrania. Bez żelazka

Żelazko jest najskuteczniejszą metodą prasowania, jednak jest pewien szkopuł. Po pierwsze na wakacjach najczęściej nie mamy do niego dostępu. Po drugie, gdy chcemy szybko wyjść z domu, rozkładanie deski, wyciąganie żelazka, czekanie aż się rozgrzeje, a następnie prasowanie — trwa zbyt długo. W takim przypadku potrzebny jest sposób skuteczny, ale również szybki i praktycznie bezobsługowy. Wystarczy umieścić ubranie, które chcemy wyprasować na wieszaku i powiesić go pod prysznicem. Następnie puścić najcieplejszą wodę i zamknąć drzwi od łazienki. Wystarczy kilka chwil, by pozbyć się zagnieceń z bluzki czy koszuli, a my w tym czasie możemy się dalej przygotowywać do wyjścia.

Zapobiegaj, zamiast leczyć

Dla osób, które często podróżują, jest także jeszcze jeden patent, by uniknąć pogniecionych ubrań. Jeszcze przed pakowaniem zwińmy je w rolkę i tak włóżmy do walizki, a zaraz po dotarciu na miejsce powieśmy na wieszakach lub rozłóżmy w szafie. Dzięki temu unikniemy znacznej ilości zagnieceń, a w niektórych przypadkach nawet wszystkich. Będziemy mogli cieszyć się z wakacji, zamiast zajmować prasowaniem ubrań.

Jeśli nie zwinęliśmy ubrań w rolkę, a podejrzewamy, że tam, gdzie jedziemy, nie będziemy mogli wykorzystać metody z prysznicem, wtedy warto zaopatrzyć się w pewien gadżet. Jest to żelazko w sprayu, które kupimy w większości sklepów z działami drogeryjnymi. Wystarczy spryskać nim odzież i zostawić na chwilę, a zagniecenia same znikną.

Zobacz też:

Wrzuć je do bębna, a poduszki po praniu będą miękkie i puszyste jak chmurka!

Tych rzeczy nigdy nie wkładaj do zmywarki. Będą bezużyteczne

​Nie wyrzucaj, tylko włóż do spłuczki. Następny rachunek za wodę miło cię zaskoczy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby